Strona głównaGryAktualnościEkonomia w New World przechodzi kryzys. Gracze zaczynają stosować barter

Ekonomia w New World przechodzi kryzys. Gracze zaczynają stosować barter

Miesiąc po premierze New World natrafił na kolejny problem. Tym razem dotyczy to ekonomii na większości serwerów.

Amazonowi właśnie udało się naprawić jeden z większych mankamentów New World – transfery pomiędzy serwerami. Raptem wczoraj pisaliśmy jednak o glitchu na nieśmiertelność, a teraz na jaw wychodzi kolejny problem.

Zobacz: Wiedźmin 3 – aktualizacja next-gen coraz bliżej?

Znów potwierdza się teoria, że endgame nowego MMORPG nie jest do końca przemyślany. Pieniądze przez cały czas są niezbędne do progresu postaci. Najpierw do craftingu i okazjonalnych zakupów u frakcji. Potem do levelowania profesji i kupowania różnych materiałów. Trzeba jeszcze regularnie naprawiać swoje przedmioty, a z czasem płacić podatki i wejść w posiadanie własnego domu.

Kiedy dochodzimy jednak do endgame’u i przestajemy polegać na questach, znikają źródła złota. Przedmiotów na rynku jest bardzo dużo, ich wartość spada, ale cały czas rośnie wartość pieniądza. Gracze nie mają sposobów na konsekwentne zarabianie pieniędzy, więc zaczęli stosować barter. Na niektórych serwerach gracze wymieniają się konkretnymi surowcami, bez użycia pieniędzy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGame Rant
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię