Wstęp

Strona głównaRecenzjeNewstar FPMA-D1330 Black mocno chwyta... (serce) monitor?

Newstar FPMA-D1330 Black mocno chwyta… (serce) monitor?

Wstęp

Ergonomia pracy to element dość często zaniedbywany. Czy uchwyt biurkowy FPMA-D1330 Black firmy Newstar może znacząco wpłynąć na komfort użytkowania komputera?

Newstar to czołowa, holenderska firma zajmująca się produkcją wszelkiego rodzaju uchwytów do telewizorów/monitorów. Na podstawie raportu Icecat, prezentującego liczbę pobrań danych produktów u partnerów, można realnie wskazać zapotrzebowanie na produkty danej marki. Newstar w swojej kategorii zdecydowanie wyprzedził konkurencję. Patrząc na ofertę największych sklepów internetowych w Polsce, da się zauważyć, że tego typu rozwiązania rzeczywiście cieszą się dużą popularnością.

W ofercie holenderskiego producentua do wyboru są produkty z serii

W każdej z nich dostępne są uchwyty mocowane do:

  • biurka;
  • sufitu;
  • ściany

Dzięki uprzejmości polskiego przedstawiciela firmy, redakcja Gaming Society do testów dostała uchwyt pierwszego typu, a dokładniej model FPMA-D1330 Black.

Według informacji producenta, jest to uchylny, obrotowy uchwyt biurkowy do płaskich ekranów o przekątnej do 30″. Można z jego pomocą umieścić na biurku monitor korzystając z zacisku biurkowego lub przelotki.
Dzięki użyciu technologii Newstar możliwe jest przechylanie o 15°, obracanie całości o 360° oraz każdej sekcji o 180°, co umożliwia dostosowanie mocowania do dowolnego kąta widzenia, by w pełni wykorzystać możliwości płaskiego ekranu.
NewStar FPMA-D1330BLACK ma trzy punkty regulacji. Wysokość jest ręcznie regulowana w zakresie od 0 do 40 centymetrów. Z kolei głębokość w granicach od 4 do 43 centymetrów. Wygodne zarządzanie kablami ułatwia ich poprowadzenie i ukrycie, co pozwala utrzymać porządek w miejscu pracy.

Masa produktu to 9 kg, nie mamy więc do czynienia z jakąś namiastką sprzętu, tylko z uchwytem, który powinien zapewnić stabilność i bezpieczeństwo ekranu. Uchwyt jest przeznaczony do ekranów, które mają wzór otworów VESA 75 x 75 lub 100 x 100 mm, co zapewnia mu szeroką kompatybilność z dostępnymi na rynku monitorami. Różne warianty mocowań da się łatwo dopasować dzięki użyciu płytek adaptera NewStar VESA.

Konkludując, dzięki ergonomicznemu montażowi można uniknąć skarg na plecy i plecy. Produkt firmy Newstar idealnie nadaje się do użytku zarówno w biurach, jak i w miejscu zamieszkania.
Dane techniczne prezentują się następująco:

Liczba obsługiwanych monitorów: 1
Kolor: Czarny
 Rozmiar obsługiwanych ekranów: 10-30”      
Maksymalna masa ekranu: 9 kg      
Sposób montażu do biurka: Zacisk/przelotka
Minimalny rozmiar gniazda VESA: 75 x 75 mm
Maksymalny rozmiar gniazda VESA: 100 x 100 mm
Zakres regulacji głębokości: 4 – 43 cm
Zakres regulacji wysokości: 0 – 40 cm
Zakres regulacji wychylenia: 15° 
Możliwość obracania całości: 360°
Kąt obrotu poszczególnych sekcji 180°

By mieć lepsze wyobrażenie jak wygląda możliwość dostosowania, polecam zerknąć na obrazek poniżej:

Informacja odnośnie zakresu regulacji dostępna jest też tutaj.

Karta produktu uchwytu dostępna jest pod adresem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

Na koniec warto wspomnieć o długości gwarancji. 5 lat jej trwania pozwala sądzić, że producent jest pewien swojego sprzętu. Rekomendowana cena to około 500 złotych. Sklepy, które sprzedają testowany produkt znajdziecie tu.

Spis treści

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Krzysiek Hukałowicz
Redaktor, Testy, Dział hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

Spis treści