Strona głównaWiadomościOprogramowanieNFT: Facebook i Instagram mają w przyszłości pozwalać na tworzenie i handel...

NFT: Facebook i Instagram mają w przyszłości pozwalać na tworzenie i handel cyfrowymi dobrami

Meta czyli niegdysiejszy Facebook, rozwija plany by pozwolić użytkownikom tworzyć, przechowywać i sprzedawać NFT za pośrednictwem Facebooka i Instagrama.

Gdyby faktycznie udało się zrealizować taki cel, Meta byłaby największym mainstreamowym wsparciem dla NFT. Plany jednak ciągle są na wczesnym etapie i wiele może się zmienić. Według Financial Times, który informuje o planach firmy Zuckerberga, póki co przygotowuje ona grunt pod nowe możliwości – wyświetlanie NFT jako zdjęć profilowych i “mintowanie” – tworzenie NFT. Podobno w planach jest również stworzenie targu, gdzie użytkownicy mogą handlować plikami.

NFT

Jak bardzo zaawansowane są te plany – póki co nie wiadomo, ale to nie pierwszy przejaw zainteresowania tokenami ze strony Mety. Już w grudniu szefostwo Instagrama mówiło, że aktywnie eksplorują temat i jak można je uczynić bardziej dostępnymi dla szerokiej publiczności. Również Zuckerberg wypowiadał się na temat tego jak metaverse powinno wspierać posiadanie cyfrowych dóbr oraz NFT.

Zobacz: Facebook oskarżony o współudział w morderstwie

Tokeny zyskują popularność na różnych platformach sieciowych w ostatnich miesiącach. Twitter wprowadził możliwość użycia ich jako avatary, a Reddit pozwala zapisywać całe kolekcje. Z drugiej strony – wiele się mówi o NFT jako narzędziu spekulacji finansowych oraz totalnym braku zabezpieczeń – często są kradzione mimo zapewnień, że mają gwarantować własność. Jednak trudno nie zauważać, że z każdym takim wyrazem wsparcia ze strony technologicznych gigantów, będą zyskiwały na znaczeniu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceThe Verge
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię