Strona głównaWiadomościNiemal pewne jest, że powstanie Alien: Isolation 2.

Niemal pewne jest, że powstanie Alien: Isolation 2.

Po sukcesie, który osiągnęła pierwsza część gry Alien: Isolation, można wierzyć, że marka nie zostanie bezpowrotnie zutylizowana w kosmicznej otchłani. Pozostaje nam tylko skalibrować wykrywacz ruchu na działanie dewelopera i nasłuchiwać zbliżającej się premiery.

Mineły dwa lata od kiedy studio Creative Assembly przywróciło dobre imię przerażającemu stworowi z kosmosu. Gra tuż po wylądowaniu na półkach sklepowych nie sprzedawała się zbyt dobrze, ale po uruchomieniu machiny marketingowej w pół roku udało się upłynnić 2,1 mln kopii. Z egranizacji Obcego zadowoleni byli zarówno fani uniwersum, jak i studio współpracujące z Ridleyem Scottem przy produkcji filmowej serii przygód nieustraszonej Ripley.

„Creative Assembly stworzyło naprawdę niesamowite growe doświadczenie, doskonale wpisując się w sedno tego, co sprawiło, że franczyza Obcego pozostała ważna nawet po 35 latach” – mówi Jeffrey Godsick, prezes działu produktów konsumenckich 20-th Century Fox. 

Ponieważ pierwsza odsłona spotkała się z wielkim zainteresowaniem graczy to wydaje się całkiem oczywiste, że pliki instalacyjne drugiej części gry survival horroru prędzej czy później zagoszczą na naszych twardzielach. Tezę tę potwierdził w 2015 roku Tim Heaton, reżyser studia Creative Assembly. Podkeślił wówczas, że jest niezadowolony z wyników sprzedaży Obcego: Izolacji, jednak bez cienia wątpliwości pozostaje kwestia wydania kontynuacji gry.  

Nowa przesłanka mówiąca o szansie na powstanie drugiej części growego blockbustera pojawiła się w magazynie PlayStation. Tamże jeden z dziennikarzy prowadzący rubrykę z informacjami o grach stwierdził na podstawie swoich źródeł, że Obcy kolejny raz będzie pluł kwasem i niepostrzeżenie przemykał wzdłuż ciasnych korytarzy statku kosmicznego.

„Nasze źródła informują nas, że po zakończeniu prac z Halo Wars 2, studio Creative Assembly rozpocznie pracę nad nową grą o Obcym”.

Może jeszcze za wcześnie na to, by zacząć odkładać do skarbonki pieniądze na Alien: Isolation 2, ale wedzcie jedno. Macie jak w banku, że gra powstanie.

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię