Strona głównaKonsolePokemon Sword i Shield – już nie złapiemy ich wszystkich

Pokemon Sword i Shield – już nie złapiemy ich wszystkich

Złap je wszystkie to hasło przewodnie gier, filmów i kominków o Pokeomanch. Wygląda jednak na to, że wkrótce odejdzie ono w zapomnienie. Najnowsze gry serii Shield oraz Sword nie będą wspierać wszystkich gatunków Pokomenów. Co więcej nie będzie ich można przenosić poza Pokedex.

Pokemon Sword i Shield podniesie ogólną liczbę pokemonów do 1000. Oznacza to, że złapanie wszystkich nie będzie już możliwe.

Zobacz: Pokemon Sword and Shield: nowy lider gyma i akcesorium do przenoszenia Pokemonów

Jak powiedział Junichi Masuda z Game Freak:

Całkowita liczba Pokemonów przekroczyła 1000, wchodzą w to nowe stworki oraz różne formy już istniejących. W rezultacie stało się niezwykle trudne, aby nowy Pokemon odgrywał aktywną rolę w grze i równoważył rozgrywkę.

Zobacz: Japonia rozpoczyna kolejny trend. Pierwsza ceremonia ślubu w stylu Pokemon

Masuda dodał również, że nie tylko trudno byłoby uwzględnić ponad 1000 modeli w grze z jakością graficzną wymaganą przez Nintendo Switch, ale wymagałby to zbyt wiele pracy, żeby zbalansować każdego nowego Pokemona.

To jest powód tej decyzji. Zdecydowaliśmy, że trudno jest sprawić, by wszystkie Pokemony pojawiły się w przyszłych grach. Ta decyzja jest osobiście smutna. Oczywiście, chciałem być w stanie wprowadzić wszystkie Pokemony, gdybym tylko mógł to zrobić, ale była to decyzja, którą musiałem podjąć pewnego dnia. W końcu nie miałem wyboru i musiałem wybrać Jakość.

Zapytany o możliwość dodania kolejnych katalogów gatunków do Sword i Shield po premierze lub w kolejnej grze odparł.

Nie było decyzji w tym temacie.

Teoretycznie nadal będziemy mogli złapać je wszystkie, chociaż nie w jednej grze. Nadchodząca aplikacja Pokemon Home pozwoli gromadzić Pokemony w jednym miejscu z Pokemon Bank, Pokemon Go i Let’s Go Pikachu i Evee.

Zobacz: Nintendo szykuje nowe informacje odnośnie Sword and Shield. Nadchodzi Pokemon Direct

Wygląda na to, że w pewnym momencie zrobiło się tego za dużo i wszystko zapada się pod własnym ciężarem. A Wy gracie w Pokemony? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię