Strona głównaWiadomościNintendo i Sony chcą utajenia akt procesu Apple – Epic

Nintendo i Sony chcą utajenia akt procesu Apple – Epic

W trakcie batalii prawnej pomiędzy Epic i Apple do sieci trafiło wiele dokumentów i umów jakie zostały podpisane pomiędzy Epic a innymi firmami. Teraz m.in. Sony i Nintendo domagają się utajenia dalszego postępowania.

Tocząca się już od kilku miesięcy sprawa sądowa pomiędzy Apple i Epic zatacza coraz większe kręgi. Wygrana Epic może wywrócić do góry nogami obecny porządek na rynku gier wideo. Jednak mało kto spodziewał się, że podczas tej wojny dowiemy się wielu ciekawych informacji związanych z firmami, które teoretycznie nie mają związku ze sprawą.

Zobacz: Warhammer 40,000: Battlesector – oficjalna data premiery

Jakiś czas temu wyszło na jaw ile Sony dostaje pieniędzy od Epic za możliwość publikacji gier Japończyków. Zdecydowanie nie na rękę Sony był kolejny przeciek z prezentacją na temat polityki wobec cross-play. Obecnie każdy zainteresowany może dowolnie przeglądać dokumenty procesowe i wyszukiwać wiele informacji, które w zwyczajnych warunkach nigdy by nie trafiły do sieci.

Nic więc dziwnego, że Sony, Nintendo, Roblox, PayPal i Spotify zgłosiły wniosek o utajenie dokumentacji procesowej. Ostateczna decyzja w sprawie niepublikowanych jeszcze dokumentów nie zapadła. Co ciekawe wniosek Nintendo został przez sąd odrzucony. Roszczenia co do części dokumentów PayPal, Spotify i Samsunga zostało już rozpatrzonych pozytywnie ponieważ ujawnienie niektórych informacji mógłby szkodzić konkurencyjności tych firm.

Proces nadal trwa i z pewnością możemy spodziewać się jeszcze kilku smaczków.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię