Strona głównaKonsoleNintendo jeszcze w tym roku zaprezentuje Switch VR?

Nintendo jeszcze w tym roku zaprezentuje Switch VR?

Słyszeliśmy już kilka plotek na temat tegorocznych planów Nintendo. Większość z nich mówiła o wydaniu konsoli Switch w wersji Pro oraz Lite. Wieść gminna niesie również o Switch VR.

Według raportu przygotowanego przez Emily Rogers z Nintendo World Report oraz informacji przekazanych przez kilku anonimowych pracowników firmy, w tym roku możemy spodziewać się ogłoszenia Nintendo Switch w wersji VR. Co więcej niektóre z wydanych tytułów mają również ukazać się w wersji VR. To by się pokrywało z zapowiadanymi przez Japończyków planami na wdrożenie do swojego portfolio urządzeń wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz: Link powróci na Nintendo Switch w remasterze The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Teraz pozostaje kwestia techniczna, jak będzie obsługiwane VR na Nintendo Switch? Rozdzielczość ekranu konsolki jest niewystarczająca do obsługi VR. Rozdzielczość 720p czy nawet 1080p, które oferuje PlayStation VR jest niewystarczające. Switch, jako przenośna konsola w obecnej formie nie ma prawa poradzić sobie z obsługą VR z prawdziwego zdarzenia. Prawdopodobnie będzie to doświadczenie bliższe temu, z jakim mamy do czynienia na smartfonach. Jeżeli tak, to Nintendo powinno sobie darować.

Zobacz: Nintendo Switch – mega wyprzedaż gier eShop ceny niższe nawet o 80%

Na razie jednak nie ma, co się martwić na zapas, musimy poczekać na pierwszą prezentację urządzenia. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej w temacie damy Wam znać.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię