Strona głównaKonsoleNintendo Switch 2 – deweloperzy już przygotowują gry na nową platformę

Nintendo Switch 2 – deweloperzy już przygotowują gry na nową platformę

Twórcy gier potwierdzili, że tworzą już gry na Nintendo Switch 2. Tym samym mamy oficjalne potwierdzenie, że konsola już istnieje, przynajmniej w wersji deweloperskiej.

Podczas imprezy GDC 2024 została przeprowadzona ankieta pt. State of the Game Industry, w której duża grupa twórców gier przyznała, że ich kolejne projekty tworzone są za następcę Nintendo Switch. Wygląda na to, że plotki o tegorocznej premierze mogą się spełnić.

Według wyników ankiety to PC nadal jest platformą pierwszego wyboru. Komputery wygrały z konsolami, co potwierdza obecną sytuację na rynku gier. Co ciekawe, na dość długiej liście platform znalazł się wpis dotyczący następcy Nintendo Switch. W ankiecie aż 8% deweloperów zaznaczyło, że pracuje nad grą właśnie na ten sprzęt.

https://x.com/VGC_News/status/1748091779142844479?s=20

Wynik ten pokrywa się z doniesieniami o deweloperskiej wersji Nintendo Switch 2, która została dostarczona do wybranych studiów. Gracze oczekują wiele od nowej konsoli Nintendo. Obecna generacja ma już niestety problemy wieku dorosłego i nie radzi sobie z płynną obsługą nowych gier.

Według informacji dostępnych w sieci Switch 2 miałby oferować wydajność większą niż PS4 oraz obsługiwać ray tracing i DLSS. Takie combo pozwoliłoby na znaczy skok jakości grafiki względem Switch. Teraz pozostaje czekać na rozwój wydarzeń.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię