Strona głównaKonsoleNintendo Switch 2 ze wsteczną kompatybilnością

Nintendo Switch 2 ze wsteczną kompatybilnością

Według najnowszych przecieków konsola Switch 2 będzie obsługiwała gry wydane na obecną konsolę. Co więcej, dzięki dodatkowej mocy obliczeniowej mają one wyglądać lepiej i będą działać szybciej.

Jak donosi portugalski serwis Universo Nintendo Switch 2 będzie nie tylko kompatybilny z grami obecnej generacji, ale deweloperzy będą mogli je ulepszyć dzięki dodatkowej mocy obliczeniowej nowej konsoli. Kompatybilność ma dotyczyć zarówno wydać fizycznych jak i cyfrowych. Urządzenie ma zostać wyposażone także w większy ekran. Natomiast Centro Leaks donosi, że Nintendo Direct odbędzie się już w przyszłym tygodniu. A pierwsze oficjalne informacje na temat nowej konsoli pojawia się w marcu.

Universo Nintendo już wcześniej ujawniało szczegóły niezapowiedzianych Nintendo Direct, zatem możemy traktować te doniesienia jako bardzo prawdopodobne. Z innych plotek Switch 2 ma pojawić się na półkach sklepowych jeszcze w tym roku. Urządzenie ma napędzać wykonany przez Nvidię chipset. Nvidia ma budować nową jednostkę biznesową, która będzie skupiała się na projektowaniu i produkowani chipów na zamówienie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię