Strona głównaGryAktualnościNintendo odświeża rejestracje kilku hitów z 3DS - z myślą o Switchu?

Nintendo odświeża rejestracje kilku hitów z 3DS – z myślą o Switchu?

Najnowsze odświeżenia patentów Nintendo mogą świadczyć, że Japończycy planują wprowadzić na Switcha kultowe gry z 3DS, m.in. Kid Icarus.

Ilekroć fani gier „wielkiego N” mówią, jakie starsze gry chcieliby zobaczyć na Switchu, dyskusja kręci się zwykle wokół tytułów z Nintendo 64 oraz GameCube. Jednak ostatnie działania na polu odświeżania znaków towarowych i patentów sugerują, że teraz firma planuje głównie przeportowanie gier z 3DS.

Nintendo Switch Kid Icarus

Wśród znaków towarowych odświeżonych w Australii i Południowej Koreii są między innymi Ocarina of Time, Nintendogs + Cats i Kid Icarus. Może Kid Icarus i Ocarina of Time nie pochodzą stricte z 3DS-a, ale zaznaczyły mocno swoją obecność na tej konsoli.

Nintendo od dawna lubi przenosić swoje starsze gry na nowe platformy. Było tak już w czasach usługi wirtualnej konsoli na Wii. Switch też już ma dostęp do wielu gier retro za pośrednictwem usługi Switch Online. Tym bardziej można się spodziewać, że większe tytuły z 3DS w końcu wylądują na najnowszym handheldzie.

Zobacz: Zyski Nintendo urosły o ponad 400% dzięki Animal Crossing

Wszystkie te ogłoszenia należy oczywiście traktować z dużą dozą rezerwy. Twórcy gier ciągle odświeżają swoje znaki towarowe i prawie nigdy nie wiąże się to z ogłoszeniem czegoś nowego. W sierpniu ma się pojawić kolejna prezentacja Nintendo Direct i to właśnie wtedy powinniśmy oczekiwać kolejnej porcji dużych ogłoszeń.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameRant
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię