Strona głównaKonsoleNintendo Switch jako domowy system alarmowy

Nintendo Switch jako domowy system alarmowy

Niedawno pisaliśmy o kalkulatorze na Nintendo Switch za 40 złotych. Teraz w sklepie pojawił się program Spy Alarm, który wykorzystują podczerwień z Joy-Cona i pełni funkcję domowego alarmu antywłamaniowego.

Kilka tygodnie temu świat obiegła informacja, że posiadacze Nintendo Switch w końcu mogą kupić aplikację kalkulator. Jak widać twórcy aplikacji, firma Sabec na tym nie poprzestała. Teraz stanęło na bezpieczeństwie osób i mienia. Nowa aplikacja Spy Alarm pomaga zmienić konsolę w prawdziwy system alarmowy. Wykorzystuje on podczerwień z Joy-Cona.

Zobacz: Nintendo Switch dostanie aplikację kalkulatora. Za 40 złotych

Bezprzewodowy kontroler wyposażony jest w czujnik podczerwieni, podobny do tych używanych w prawdziwych systemach alarmowych. Pewnie kojarzycie filmy o złodziejach prześlizgujących się pomiędzy wiązkami promieni laserowych. Tu mniej więcej, jest podobnie.

Po włączeniu aplikacji Joy-Con wysyła wiązkę IR. Gdy ta zostanie przerwana przez poruszający się obiekt natychmiast włączy się alarm na konsoli Nintendo Switch. Na razie producent oprogramowania nie precyzuje jak to ma się sprawdzać w praktyce.

Jedyne sensowne zastosowanie to zabawa w pokonywanie zabezpieczeń tak jak na wcześniej wspomnianych filmach. Aplikacja ma zliczać alarmy i na tej podstawie można przyznawać sobie punkty. Niestety nie będzie tak efektownie bo wiązki IR nie zobaczymy dzięki odymaniu pomieszczenia czy rozpylaniu mąki. Alternatywnie można sprawić ile razy podczas naszej nieobecności ktoś wchodzi do pokoju. Ale zdecydowanie lepiej byłoby użyć do tego kamery.

Spy-Alarm ma pojawić się w sprzedaży 27 maja w cenie 36 złotych. Co ciekawe, wielu posiadaczy konsoli zastanawia się nad zakupem aplikacji, głównie ze względu na jej unikalność i absurdalność. Ja bym jednak sobie darował.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię