Strona głównaKonsoleNintendo Switch – nowa wersja samodzielnego Joy-Cona

Nintendo Switch – nowa wersja samodzielnego Joy-Cona

Wygląda na to, ze Nintendo chce wypuścić nową wersję kontrolerów Joy-Con, których nie będzie można podpiąć bezpośrednio do konsoli. Przynajmniej tak sugeruje zarejestrowany przez firmę patent.

W zarejestrowanym niedawno patencie Nintendo przedstawiono samodzielną wersję Joy-Cona. Na podstawie zamieszczonych rysunków można wywnioskować, ze nowy kontroler został pozbawiony złącza, którym łączymy go z konsolą Nintendo Switch. Podobnie brakuje na nim również przycisków + i -.

Nintnedo Switch Joy-Con

Wydaje się, że wydanie samodzielnych kontrolerów ma sens. Switch Lite nie ma odłączanych Joy-Conów, a samodzielna wersja może być pożądana w przypadku gier wieloosobowych. Co więcej, pojawiły się również plotki na temat planów firmy wypuszczenia modelu Switch 4K. Nowa konsola miałby trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Zwłaszcza jeżeli się okaże, że jest to tylko SKU podłączany do TV, który będzie wymagał samodzielnych kontrolerów.

Zobacz: Nowe procesory Intel Pentium oraz Celeron w 2021 roku

Oczywiście jak w przypadku każdego patentu nie ma gwarancji, że projekt wejdzie w życie i będzie wykorzystywany komercyjnie. Daje to jednak wyobrażenie, że coś się dzieje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię