Strona głównaWiadomościNowa klawiatura mechaniczna marki Tesoro z przełącznikami o żywotności 100 mln aktywacji

Nowa klawiatura mechaniczna marki Tesoro z przełącznikami o żywotności 100 mln aktywacji

Tesoro zaprezentowało dzisiaj nową klawiaturę mechaniczną dla graczy. Korzysta ona z optycznych przełączników, które – zdaniem producenta – mają być szybsze i bardziej wytrzymałem od tradycyjnych mechaników.

Nowa klawiatura to Gram SE Spectrum, która po raz pierwszy została zaprezentowana na targach Computex 2017. Teraz urządzenie trafia oficjalnie do sprzedaży. Klawiatura dostępna będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej. W obu klawisze wyposażone są w podświetlenie RGB LED, więc użytkownik sam może wybrać barwę iluminacji. Jednak najciekawiej prezentują się przełączniki mechaniczno-optyczne, które Tesoro reklamuje jako szybsze i bardziej wytrzymałe. Jeśli chodzi o ten drugi parametr, to producent obiecuje żywotność na poziomie 100 mln aktywacji, czyli dwa razy dłuższą niż w przypadku Cherry MX. To samo w sobie jest już całkiem imponujące.

Klawiatura wyposażona jest w pełen zestaw klawiszy z sekcją numeryczną. W sumie naliczymy się 104 przycisków z dodatkowymi klawiszami funkcyjnymi. We wnętrzu znajduje się układ ARM SoC, który steruje działaniem klawiatury oraz 512 KB pamięci do zapisywania ustawień makro i podświetlenia. Tesoro Gram SE Spectrum oferuje również pełny N-Key Rollover i Anti-ghosting. Klawiatura, dzięki certyfikatowi IP56, jest odporna na zalania, więc nie straszne jej przewracające się szklanki i kubki z napojami. Sprzęt ma wymiary 447 x 136 x 33 mm i waży około 1,19 kg.

Klawiatura jest już dostępna w sprzedaży. Sugerowana cena detaliczna Tesoro Gram SE Spectrum do 119 dolarów.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię