Strona głównaGryNowa mapa PUBG oficjalnie nazwana miksem słów kurczak i zabawa

Nowa mapa PUBG oficjalnie nazwana miksem słów kurczak i zabawa

Kolejna mapa jaka ma zostać udostępniona w PUBG został w końcu ochrzczona, a na imię jej Sanhok. Wcześniej znana była pod roboczą nazwą Codename: Savage. Sanhok jeszcze w tym tygodniu wróci do testów, a za kilka miesięcy po gruntowym przetestowaniu trafi na serwery produkcyjne.

W aktualizacji opublikowanej na Steam Pubg Corp wyjaśnił skąd wzięła się nazwa Sanhok. Mapa inspirowana jest wyspami południowo-wschodniej Azji, w tym Tajlandii i Filipin, więc deweloper zmiksował trochę lokalnych języków.

A poniżej pochodzenie słowa Sanhok:

Najpierw wzięliśmy tajskie słowo zabawa – สนุก (wymawiane jak „sah-nook”). Potem wzięliśmy filipińskie słowo oznaczające kurczaka czyli manok (wymawiane jak „mah-nok”. Następnie zmiksowaliśmy te dwa słowa i otrzymaliśmy Sanhok (wymawiane „sah-nok”).

Na mapie Sanhok będzie można zagrać jeszcze w tym tygodniu na otwartym serwerze testowym. Każdy kto posiada PUBG na PC, będzie mógł wziąć udział w testach już od czwartku 10 maja. Mapa będzie dostępna na serwerze testowym do poniedziałku 14 maja.

Według opinii internautów jest to duży plac zabaw, który powinien przypaść do gustu zarówno zapalonym graczom jak i wykwalifikowanym zespołom.

Źródło: polygon

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię