Strona głównaEsportAGO awansuje na StarSeries i-League Season 5. Polacy lepsi od North w...

AGO awansuje na StarSeries i-League Season 5. Polacy lepsi od North w decydującym pojedynku

Zawodnikom AGO Esports udała się sztuka, której nie podołali wczoraj gracze Virtus.pro. Po pełnym zwrotów akcji spotkaniu z North Polacy awansowali do finału kwalifikacji i już zapewnili sobie miejsce na turnieju głównym StarSeries i-League Season 5.

Spotkanie zaczęło się od mapy Overpass, na której od początku Polacy dobrze weszli w spotkanie, skutkiem czego utrzymywali spokojną, kilkupunktową przewagę, pierwszą połowę zamykając wynikiem 9:6. Początek drugiej połowy należał co prawda do graczy North, ale od momentu wyrównania na 9:9 inicjatywa znowu była po stronie Polaków, którzy ostatecznie wygrali to starcie 16:13.

Druga mapa czyli Inferno… nie powinna się była w ogóle zdarzyć. Patrząc na to starcie ciężko uwierzyć, że było rozgrywane w całkowicie normalnych warunkach, jak również, że żaden z Polaków nie miał problemów technicznych. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć wynik tej mapy czyli… 0:16? Kompletny dramat, po którym wielu kibiców mogło poważnie obawiać się o wynik trzeciej rundy i całego meczu.

Na szczęście na Mirage wszystko wróciło na normalne tory, podobnie jak Polacy wrócili z wyniku 7:13 do 16:14. Mecz do końca trzymał w napięciu, ale doskonała dyspozycja naszych zawodników, szczególnie w końcowych rundach, sprawiła, że były one już jedynie formalnością. Aktualnie w turnieju głównym znajdują się:

– AGO Esports
– HellRaisers
– GODSENT
– AVANGAR
– Team Liquid
– Natus Vincere
– mousesports
– NRG

Formalnością jest już również finałowe spotkanie pomiędzy AGO a wczorajszymi pogromcami Virtus.pro – ekipą GODSENT. Tak naprawdę w finale tych kwalifikacji chodzi już tylko o rozstawienie w turnieju głównym, nie pozostaje nam już więc nic innego jak trzymać kciuki za dobrą passę AGO do końca. Finał powinien rozpocząć się około godziny 20:20.

Jak podobała Wam się gra AGO w spotkaniu z North?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię