Strona głównaWiadomościNowa mapa w Playerunknown’s Battleground będzie jeszcze większa

Nowa mapa w Playerunknown’s Battleground będzie jeszcze większa

Playerunknown’s Battleground bez wątpienia jest tegorocznym hitem w świecie gier komputerowych. Tytuł, pod względem popularności, wyprzedził już Counter-Strike’a oraz Dota 2. Teraz twórcy szykują dla graczy zupełnie nową, pustynną mapę, która będzie ogromna.

Nowa mapa w Playerunknown’s Battleground zostanie ulokowana na terenach pustynnych. Pomimo tego nie zabraknie w niej budynków, w których będzie można szukać broni i wyposażenia oraz chować się przed przeciwnikami. Nowa lokacja przyniesie też sporo zmian, jak chociażby wysokie budynki, których nie ma na dotychczasowej mapie. Ma to drastycznie zmienić sposób gry, ale o tym przekonamy się dopiero po premierze.

Prace nad nową mapą trwają już od kilku tygodni i jak na razie przebiegają bardzo sprawnie. Początkowo pustynna lokacja miała mieć rozmiar 4 x 4 km, ale ostatnio Brendan Greene zapowiedział, że finalnie będzie miała aż 8 x 8 km. – Przy 100 graczach rozmiar 8 x 8 km ma więcej sensu i daje większe możliwości jeśli chodzi o grę – powiedział twórca gry. Greene potwierdził także, że na nowej mapie pojawią się mniejsze pojazdy do poruszania się po wodzie, chociaż mokrych obszarów będzie mniej, w końcu ma to być lokacja pustynna. Wiemy też, że miejsce ma znajdować się w Ameryce Środkowej/Meksyku. Na ten moment jeszcze nie wiadomo, kiedy nowa mapa pojawi się w grze.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię