Strona głównaWiadomościAkcesoriaNowa wersja Nvidia Shield jeszcze w tym roku?

Nowa wersja Nvidia Shield jeszcze w tym roku?

Według plotek Nvidia przygotowuje nową wersję kontrolera Shield oraz nowego modelu Shield Remote. Kodowe nazwy urządzeń to Stormcaster i Friday. Pierwszy z nich to kontroler, a drugi mały pilot. Przynajmniej do takich wniosków można dość weryfikując wpisy w dokumentacji zmian do najnowszej wersji oprogramowania Nvidii.

Jeżeli przypuszczenia się potwierdzą, to urządzenia moglibyśmy spodziewać się w tym roku. Minęło kilka lat odkąd Nvidia odświeżała swoje „telewizyjne magiczne pudełeczko” z systemem Android. Jednak nadal jest to jedno z najlepszych urządzeń tego typu. Głównie za sprawą systemu Android TV, a dzięki usłudze GeForce Now możemy wygodnie grać na kanapie w gry przesyłane strumieniowo na nasz TV.

Zobacz: AMD dopiero w 2020 roku ma konkurować z Nvidią. Szykują się spore zmiany w…

Obecny Shield powstał w 2017 roku, a jego sercem jest Tegra X1, który z powodzeniem wystarcza do obsługi aplikacji na Androida. Nvidia nie zaprzecza istnieniu urządzeń o wymienionych wyżej nazwach kodowych, ale nie może powiedzieć nic na ich temat. Podkreśla jednak, że nazwy nie odnoszą się do sprzętu, który jest obecnie dostępny w sprzedaży, ale nie oznacza to jednocześnie, że wejdą one do masowej produkcji.

Co ciekawe jeden z internautów pochwalił się, że leciał samolotem z pracownikiem Nvidii, który pracował nad dokumentem związany z projektem R.O.N. Dokument wydaje się odnosić do urządzenia podobnego do Google Home, stylizowanego na Shield. Deadline projektu RON wyznaczony jest na koniec czerwca i wspomina o używaniu hologramu i sztucznej inteligencji.

Zobacz: Nvidia gotowa na Burzę Ognia. Nowe monitory kompatybilne z G-Sync

Na razie nie widomo, czym dokładnie jest zagadkowe urządzenie. Może będzie to właśnie nowa wersja Shield TV, lub coś podobnego do Google Home. Sprawa kontrolerów i projektu R.O.N. mogą być ze sobą powiązane, jednak nie ma co do tego ostatecznej pewności. Zapewne wkrótce sytuacja się wyjaśni, a wtedy damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepcgamesn
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię