Strona głównaKonsoleNowa wersja PS5 – premiera w przyszłym roku?

Nowa wersja PS5 – premiera w przyszłym roku?

Wygląda na to, że już w przyszłym roku do sklepów może trafić nowa wersja konsoli PS5. Najważniejsza zmiana to zewnętrzny napęd Blu-ray. Według plotek testerzy mają już ją w swoich rękach.

Według informacji przekazanych przez Toma Hendersona, nowa wersja PS5 ma trafić na rynek w okolicach września przyszłego roku. Powołując się na anonimowe źródła, Henderson stwierdza, że testerzy mają już ją w swoich rękach.

Mała aktualizacja odnośnie PlayStation 5 z odłączanym napędem płyt – już od dwóch osób usłyszałem, że zestaw testowy jest w rękach ludzi i »działa bez zarzutu«. Wkrótce powinniśmy oficjalnie usłyszeć więcej na ten temat.

We wcześniejszych doniesień nowa wersja pod względem „wnętrzności” ma nie różnić się od obecnie sprzedawanej wersji. Największą zmianą ma być nowa obudowa typu D oraz odłączny napęd optyczny, który będziemy podpinać za pomocą przewodu USB-C. Gniazdo tego typu ma znaleźć się na froncie urządzenia.

W sklepach ma być sprzedawana sama konsola oraz wersja z napędem w zestawie. Napęd będzie można dokupić również osobno. Sony miałby wyprodukować 18,5 miliona konsol do końca roku fiskalnego 2023 w tym 12 milionów wersji z obudową A, B i C. Czyli nowa wersja będzie liczyła 6,5 miliona sztuk.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię