Strona głównaWiadomościHardwareIntel przygotowuje się do batalii o rynek kart graficznych

Intel przygotowuje się do batalii o rynek kart graficznych

Na pytanie o producentów kart graficznych pierwsze, co przychodzi na myśl to Nvidia i AMD, po dłuższym zastanowieniu można sobie przypomnieć o Intelu. Jednak karty Intela nie są obecnie wielką konkurencją dla dwóch pozostałych graczy na rynku. To może się wkrótce zmienić…

Intel w zeszłym roku zapowiedział, ze powróci na rynek dedykowanych układów graficznych z kartami Intel Xe. Nowe GPU mają trafić na półki dopiero w przyszłym roku, to jednak nie przeszkadzało to przedstawicielom firmy zaprezentować pierwszych szkiców koncepcyjnych, które mogą nas naprowadzić na kierunek, w jakim zmierza producent.

Prezentacja Intela odbyła się podczas Game Developers Conferencje, pracownicy zaprezentowali kilka grafik koncepcyjnych, które niestety nie pozwalają nam jednoznacznie zweryfikować, czym będą nowe układy Intel Xe. Według przekazanych informacji mają one występować zarówno w wersjach konsumenckich jak i do zastosowań profesjonalnych.

Uczestnicy mieli okazję zobaczyć dwa modele GPU, co oznacza, że Intel nie jest jeszcze zdecydowany co do ich ostatecznego wyglądu. To, co rzuca się w oczy to niewielkie rozmiary jednostek, co może kojarzyć się raczej ze słabymi kartami niż sprzętem dla graczy. Same urządzenia prezentują się dobrze, a nawet lepiej niż projekty konkurencji na tym etapie rozwoju. Ponadto na karcie znajduje się pojedynczy wentylator oraz śledź z portami HDMI i DisplayPort.  Należy jednak pamiętać, że nie jest to finalna wersja produktu. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej damy znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTechradar
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię