Strona głównaKonsoleXbox bez napędu optycznego już w maju

Xbox bez napędu optycznego już w maju

Obecnie napęd DVD możemy znaleźć w coraz mniejszej liczbie komputerów. Wygląda jednak na to, że ten trend zmierza również na konsole. Microsoft niemal oficjalnie zaprezentował nową wersję konsoli Xbox One S All-Digital, która będzie pozbawiona napędu optycznego.

Chociaż informacje te nie są oficjalnie potwierdzone to nieomal tak możemy je traktować. Redakcja serwisu Windows Central otrzymała sporo informacji na temat nowego urządzenia oraz materiałów promocyjnych, z zaufanego i sprawdzonego źródła. Na tej podstawie zostały przygotowane ich własne wizualizacje. Jak tłumaczą nie udostępniają udostępnionych materiałów, bo to mogłoby zdradzić tożsamość ich informatora. Szanujemy tą decyzję.

Zobacz: Wsteczną kompatybilność Xboxa One uzupełnia gra z serii Castlevania

A wracając do tematu o Xbox One S All-Digital mogliście usłyszeć jeszcze w zeszłym roku, kiedy krył się pod nazwą kodową Xbox Maverick. Konsola ma wkrótce zostać oficjalnie zaprezentowana przez Microsoft i w sumie nic dziwnego, ponieważ według doniesień ma trafić na półki sklepowe 7 maja 2019 i to na całym świecie. Niestety nie wiadomo na razie nic o cenie urządzenia, chociaż ma ona być najtańszą wersją konsoli Xbox One.

Zobacz: Silnik fizyki wbudowany w nowego Xboxa? Youtuber dotarł do interesujących patentów Microsoftu

Technicznie rzecz biorąc będzie to Xbox One S pozbawiony napędu. Na podstawie zdjęć można wywnioskować, że konsola będzie wyposażona w dysk 1 TB, a w zestawie otrzymamy również kody na cyfrowe wersje Forza Horizon 3, Minecrafta oraz Sea of Thieves. Na szczęście model ten będzie sprzedawany równolegle z innymi wersjami konsoli i nie ma ich zastępować.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię