Strona głównaGryAktualnościKiedy zadebiutują nowe gry Riot Games? Firma zdradza plany

Kiedy zadebiutują nowe gry Riot Games? Firma zdradza plany

Kilka tygodni temu Riot Games zapowiedziało długą listę nowych gier, nad którymi właśnie pracują. Jednak deweloper nie zdradził, kiedy miałyby one dokładnie zadebiutować. Teraz, przynajmniej częściowo, nadrabia te zaległości.

Jeśli weźmiemy pod uwagę znane już gry, ale w wersji mobilnej, to w sumie Riot Games zaprezentowało 7 nowych produkcji. To imponująca liczba, ale inna być nie mogła, bo przecież chodziło o 10-lecie League of Legends. Rzecz w tym, że wszyscy zadają jedno pytanie – kiedy? No i Riot Games w końcu odpowiedziało, przynajmniej częściowo.

Teamfight Tactics na telefony

Mobilna wersja Teamfight Tactics trafi zarówno na Androida, jak i Apple iOS na początku przyszłego roku. Niestety, nie wiemy czy w Polsce. Riot Games poinformowało, że początkowo gra będzie dostępna tylko w wybranych krajach, a dopiero później w pozostałych. Jeśli chcecie być jednymi z pierwszych, to w Sklepie Play ruszyła już wstępna rejestracja.

Legends of Runeterra

Mieliśmy już okazję przetestować nową karciankę Riot Games – Legends of Runeterra. To kolejna produkcja, która jest już na ukończeniu. Na początku roku ma ruszyć zamknięta beta dla wybranych graczy. Oficjalna premiera ma mieć miejsce w przyszłym roku, ale nadal nie znamy dokładnej daty. Wiemy natomiast, że Legends of Runeterra będzie dostępne zarówno na PC, jak i urządzenia mobilne.

League of Legends: Wild Rift

Riot Games pracuje też nad mobilno-konsolową wersją League of Legends o podtytule Wild Rift. Tutaj wiemy tylko tyle, że na telefonach i tabletach zagramy do końca 2020 roku. Dopiero później gra trafi też na konsole, prawdopodobnie już nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Scarlett.

LoL Esports Manager

Świetnie zapowiada się też możliwość wcielenia się w menadżera drużyny League of Legends. Szkoda, że LoL Esports Manager początkowo wystartuje tylko z chińskim LPL. Na szczęście kolejne ligi mają być dodawane z czasem. Premiera w przyszłym roku.

Strzelanka, bijatyka i RPG

A co z pozostałymi grami? Podejrzewam, że najwięcej osób interesuje się nową strzelanką Riot Games, czyli Project A. Nieco mniej zainteresowania budzą zapewne bijatyka (Project F) oraz RPG (Project L). W przypadku wszystkich tych gier nie mamy dobrych informacji. Są one na wczesnym etapie produkcji i Riot Games nie jest w stanie podać nawet przybliżonych dat premier. Oznacza to, że prawdopodobnie nie mamy co liczyć na 2020 rok.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię