Strona głównaWiadomościHardwarePrawdopodobna data premiery kart graficznych Nvidia Ampere RTX 3000

Prawdopodobna data premiery kart graficznych Nvidia Ampere RTX 3000

Nvidia szykuje się do premiery kolejnej generacji kart graficznych. Dla Zielonych będzie to ogromne wydarzenie, bo architektura Ampere ma przynieść mnóstwo zmian. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowe karty trafią na sklepowe półki w czerwcu 2020 roku.

Nvidia Ampere, bo tak ma się nazywać architektura nowych kart graficznych, ma być dużą zmianą dla Zielonych. Przede wszystkim dlatego, że w końcu wykorzystają do ich budowy litografię 7 nm. Już samo to powinno pośrednio przełożyć się na lepsze osiągi. Niższy proces technologiczny to mniejsze zapotrzebowanie na prąd i mniej generowanego ciepła, a to oznacza, że można podwyższyć taktowania i tym samym wyciągnąć kilka procent dodatkowej wydajności.

Według niepotwierdzonych, ale raczej oczywistych informacji, Nvidia nadal zamierza mocno stawiać na ray tracing. Na rynku jest coraz więcej gier, które obsługują śledzenie promieni (chociaż ich liczba nadal nie powala) i kolejne są w planach. Dlatego też Ampere ma jeszcze mocniej postawić na ten aspekt, znacząco poprawiając liczbę i tym samym wydajność jednostek RT. Druga sprawa, to lepsza rasteryzacja, ale tutaj nie znamy żadnych szczegółów.

Kiedy nowe karty miałyby zadebiutować? Nie są to oficjalne informacje, ale prawdopodobnie mówimy o prezentacji w marcu 2020 roku i sklepowej premierze 3 miesiące później, czyli w czerwcu. Początkowo do sprzedaży miałyby trafić najmocniejsze układy, czyli RTX 3080 oraz RTX 3080 Ti. Możliwe, że razem z nimi zobaczy my też RTX 3070.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię