Strona głównaWiadomościNowe informacje na temat procesora Intel Core i7-8700K Coffee Lake

Nowe informacje na temat procesora Intel Core i7-8700K Coffee Lake

Już prawdopodobnie tylko tygodnie dzielą nas od premiery procesorów Intela z rodziny Coffee Lake. Dowodem na to może być pojawiająca coraz większa liczba informacji na ich temat. Teraz poznaliśmy specyfikację modelu Core i7-8700K.

Procesor Intel Core i7-8700K ma być jednostką 6-rdzeniową i 12-wątkową. Układ wyposażony będzie w 12 MB pamięci cache trzeciego poziomu, a jego TDP wyniesie 95 W. Co ważne, jednostka będzie kompatybilna z podstawką LGA 1151, więc nie będzie konieczne zmienianie całej platformy, aby móc korzystać z nowego procesora z rodziny Coffee Lake.

Intel Core i7-8700K będzie wyposażony w technologię Turbo Boost 2.0. Dzięki niej możliwe będzie podniesienie taktowania dla pojedynczego rdzenia nawet do 4,7 GHz. W przypadku czterech rdzeni zegar będzie mógł wynosić maksymalnie 4,4 GHz. Jeśli mechanizm wykorzysta wszystkie sześć rdzeni, to maksymalne taktowanie wyniesie 4,3 GHz. To i tak wartości spore, biorąc pod uwagę, że bazowy zegar układu ma być na poziomie 3,7 GHz.

Rodzina Coffee Lake ma być pewnego rodzaju nowy otwarciem dla Intela. Najważniejsza różnica w porównaniu do Kaby Lake i Skylake to wprowadzenie 6-rdzeniowych jednostek do tzw. mainstreamu. Tego typu jednostki mają trafić zarówno do komputerów stacjonarnych, jak i laptopów dla graczy. Poza tym Intel ma w planach też niskonapięciowe procesory czterordzeniowe. Na ten moment dokładna premiera serii Coffee Lake nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej odbędzie się ona jeszcze w tym roku.

Źródło: Overclock3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię