Strona głównaWiadomościDoomfist jest już dostępny w Overwatch. Co warto o nim wiedzieć?

Doomfist jest już dostępny w Overwatch. Co warto o nim wiedzieć?

Zakończyły się już testy i czas na oficjalną premierę. W grze Overwatch na publicznych serwerach właśnie pojawiła się nowa postać – Doomfist.

Doomfist (po polsku Pięść Zagłady) pochodzi z Nigerii, a jego prawdziwe imię to Akande Ogundimu. Ma 45 lat i jest jednym z liderów Szponu. Jego zdaniem ludzkość może rozwijać się tylko przez konflikt i dlatego do niego dąży. Z tego powodu stał się przeciwnikiem bohaterów Overwatcha. Przez długi czas siedział za kratkami, gdzie został uwięziony przez Winstona. Jednak niedawno udało mu się uciec, w czym znacząco pomógł mu Żniwiarz. Odzyskał swoją broń, jaką jest Pięść Zagłady, w pojedynku z robotami obronnymi Numbani OR15.

Doomfist jest postacią ofensywną. Jego podstawowym atakiem działo ręczne o krótkim zasięgu. Dodatkowe umiejętności to:

  • Fala sejsmiczna – bohater wyskakuje do przodu, uderza pięścią w ziemię i przyciąga pobliskich wrogów.
  • Podbródkowy – bohater uderza w przeciwników stojących przed nim i wyrzuca ich w powietrze.
  • Rakietowy cios – bohater rzuca się do przodu i uderza we wroga. Zadaje dodatkowe obrażenia jeśli przeciwnik trafi w ścianę.
  • Najlepsza obrona – umiejętność pasywna. Im więcej obrażeń zadaje, tym tworzy mocniejszą tarczę ochronną wokół siebie.
  • Meteor – tzw. ultimate attack. Doomfist wyskakuje w powietrze i z impetem spada na ziemię, zadając duże obrażenia przeciwnikom w pobliżu.

Pięść Zagłady jest najskuteczniejszy gdy wykonuje kombinacje ciosów. Można nim szybko użyć kilka zdolności jednocześnie, przez co staje się postacią bardzo groźną. Dlatego też jest to bohater bardzo zależny od swoich umiejętności, przez co groźnym przeciwnikiem dla niego jest Sombra, która może go chwilowo zablokować. Mocną stroną Doomfista jest tarcza ochronna, która czyni go odpornym na wiele ciosów, ale nie jest już tak skuteczna przeciwko szybkim atakom Smugi oraz Żołnierza-76. Pięść Zagłady jest również postacią bardzo mobilną, więc dobrą kontrą może być chwilowe zatrzymanie go w miejscu, np. dzięki mrożącym umiejętnościom Mei. 

Źródło: Slingshot Esports, IGN

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię