Strona głównaWiadomościNowe karty graficzne Nvidia GeForce zadebiutują już w sierpniu?

Nowe karty graficzne Nvidia GeForce zadebiutują już w sierpniu?

Z każdym dniem pojawia się coraz więcej informacji na tematy kolejnej generacji kart graficznych Nvidia GeForce. Co prawda wciąż nie znamy dokładnej daty premiery, ale coraz więcej wskazuje na termin sierpniowy. Prezentacja miałaby nastąpić w trakcie jednej z największych imprez dla graczy – Gamescom 2018.

Kilka dni temu przedstawiciel Lenovo – w trakcie wywiadu – zdradził, że kolejna generacja kart graficznych Nvidia to seria 11. Oznacza to, że otrzymają one przewidywane wcześniej nazwy: GTX 1150, GTX 1160, GTX 1170, GTX 1180 i tak dalej. To nietypowa sytuacja, bowiem rzadko zdarza się, aby przedstawiciel innej firmy zdradzał plany jakiegoś producenta i to przed kamerą. Można przypuszczać, że było to zaplanowane działanie, ale to raczej mało prawdopodobny scenariusz.

Teraz Nvidia sama dolała oliwy do ognia spekulacji, wysyłając do dziennikarzy na całym świecie zaproszenia na wydarzenie, które ma się odbyć w okolicach Gamescom 2018. Znowu nie znamy dokładnej daty, ale impreza w Kolonii odbywa się w dniach 21-25 sierpnia, a Zieloni obiecali prezentację najnowszych gier na komputery. Co prawda w zaproszeniu nie ma mowy o nowych kartach graficznych, ale Nvidia nie zapraszałaby do Europy dziennikarzy ze Stanów Zjednoczonych, gdyby to nie było coś ważnego. Dlatego możemy podejrzewać, że chodzi o nowe GeForce’y, a gry są jedynie zasłoną dymną.

Poza tym już wcześniej pojawiały się pogłoski, według których premiera kolejnej serii kart graficznych miała odbyć się w trzecim kwartale 2018 roku. Sierpień pasuje tutaj idealnie.

Źródło: Video Cardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię