Strona głównaWiadomościHardwareAMD Radeon Navi: rzecznik prasowy Sapphire wygadał się na temat cen i...

AMD Radeon Navi: rzecznik prasowy Sapphire wygadał się na temat cen i wydajności nowych kart

Przedstawiciel firmy Sapphire zdradził kilka informacji na temat specyfikacji oraz cen nadchodzących kart graficznych, bazujących na układach graficznych Navi od AMD.

Tym samym możemy być już więc pewni, że AMD przygotowuje dwie nowe karty graficzne, które aktualnie określa się jako Navi XT oraz Navi Pro – jednak nie przyzwyczajajcie się za bardzo do tych nazw, bo w sprzedaży pojawią się jako Radeon RX 3080 oraz Radeon RX 3070. Oficjalna zapowiedź ma się pojawić 27 maja podczas konferencji firmy AMD na targach Computex 2019.

Zobacz: Karty AMD Radeon Navi zauważone w benchmarku. Znamy specyfikację

Navi XT ma mieć wydajność nieco przewyższającą GeForce RTX 2070, a jego cena ma oscylować wokół 499 dolarów. Coś najwyraźniej musiało się zmienić przy okeślaniu ceny za ten model, bo jeszcze niedawno mówiono o około 300 dolarach. Aktualnie podawana cena to nadal mniej niż za porównywalnego RTX-a, ale pamiętajmy, że 2070 będzie oferować ray-tracing, którego w przypadku Radeonów – przynajmniej póki co – zabraknie.

Zobacz: Radeon RX 3080 XT – wydajność RTX 2070 w cenie niższej o kilkaset złotych?

Jeśli chodzi o Navi Pro to będzie poziomem gdzieś pomiędzy GeForce RTX 2060, a RTX 2070, natomiast cena to mniej więcej 399 dolarów. Tutaj znowu cena jest wyższa niż w przypadku poprzednich przecieków, ale “tylko” o 100 dolarów. Kolejne informacje na temat obu kart mają pojawić się na wspomnianych targach Computex, a także 10 czerwca na E3.

Interesuje Was nowa propozycja “czerwonych” czy wolicie to, co dostarcza NVidia?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię