Strona głównaWiadomościHardwareKarty AMD Radeon Navi zauważone w benchmarku. Znamy specyfikację

Karty AMD Radeon Navi zauważone w benchmarku. Znamy specyfikację

W benchmarkach 3DMark oraz Ashes of the Singularity pojawiły się dwie tajemnicze karty graficzne. Ich oznaczenia sugerują, że są to nowe modele, należące do serii AMD Radeon Navi. Dzięki temu poznaliśmy nie tylko ich prawdopodobną wydajność, ale także specyfikację.

Pierwsza z kart, oznaczona jako „731F: C1” została zauważona w bazie programu 3DMark. Wynika z tego, że jest wyposażona w 8 GB pamięci VRAM o taktowaniu 1250 MHz oraz GPU z zegarem ustawionym na 1000 MHz. Szczególnie może dziwić taktowanie pamięci, które przekładałoby się na zaledwie 5 GHz (efektywnie), co przy 256-bitowej szynie nie powala. Najprawdopodobniej doszło tutaj do błędnego odczytu przez program lub jest to bardzo wczesna wersja inżynieryjna. Finalnie karta powinna mieć 8 GB pamięci GDDR6 10 GHz.

Zobacz: Radeon RX 3080 XT – wydajność RTX 2070 w cenie niższej o kilkaset złotych?

Druga z kart to z kolei „7310:00”. Ona została zauważona w benchmarku AoTS. Jednak wyniki nie zachwycają. W teście Aztec Ruins High Tier karta uzyskała 1520 klatek (23,6 fps-ów), a w Manhattan 3404 klatki (54,9 fps-ów). Jeśli porównamy to do innych modeli, to wychodzi nam bardzo słaba konstrukcja. W teście Manhattan nawet GTX 960 nie ma problemów z dobiciem do 60 fps-ów. Co może być winne? Na pewno jest to jakaś wczesna wersja karty. Poza tym same sterowniki mogą nie być odpowiednio zoptymalizowane. Nie zmienia to faktu, że wyniki są niepokojące. 

Karty AMD Radeon Navi mają zadebiutować na rynku w trzecim kwartale 2019 roku. Będą to drugie, po Radeonie VII, konstrukcje wyprodukowane z wykorzystaniem litografii 7 nm. Według plotek mają obsługiwać Ray Tracing oraz Variable Rate Shading.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. gtx 960 jest o 26 % szybszy od gtx 1650 . W przypadku 7310:00 prawdopodobnie chodzi o 75 W konstrukcję od AMD . Wyniki wyglądają słabo , ale jesli AMD zaoferuje tę kartę za 450 zł, to jego bezpośredni konkurent gtx 1650
    ( obecnie – 720 zł) zostanie pobity.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię