Strona głównaWiadomościHardwareNowy GeForce 40% wydajniejszy od Titan RTX? Tak wynika z benchmarku

Nowy GeForce 40% wydajniejszy od Titan RTX? Tak wynika z benchmarku

W bazie Geekbench pojawiły się dwa nowe modele kart Nvidii z GPU Ampere. Jeden z układów jest blisko 40% bardziej wydajny niż Titan RTX. Zapowiada się niezły potwór.

Dwa prototypy nowych kart Nvidii z GPU Ampere trafiły do bazy benchmarków na stronie Geekbench. Dzięki temu mogliśmy poznać częściową ich częściową specyfikację oraz wydajność. Wygląda na to, że będą to mocne karty stanowiące konkurencję dla poprzednich modeli RTX.

Zobacz: Intel Core i9-10900 dostępny w benchmarkach, zobacz specyfikację

Pierwsza z nowych kart zdobyła w Geekbench aż 184096 punktów, co jest wynikiem wyższym o blisko 40% od wyników karty Titan RTX. Nowy układ jest wyposażony w 116 jednostek SM oraz 7552 rdzenie CUDA. Na karcie znajduje się aż 24 GB pamięci VRAM.

Słabszy model został wyposażony w kolei w 108 jednostek SM oraz 6912 rdzeni CUDA. Model ten wydajnością powinien lekko górować nad Titan RTX. Karta zdobyła 141654 punkty w Geekbench. Nie wiadomo ile dokładnie karta będzie miała pamięci VRAM, bo wartość 47GB musiała zostać błędnie odczytana.

Prezentacji nowych układów powinniśmy spodziewać się jeszcze w tym roku, w drugim półroczu. AMD również daje z siebie wiele i obecnie pracuje nad Radeonem RX 5950 TX, o którym możecie przeczytać w naszym poprzednim artykule.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGeekbench
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię