Strona głównaWiadomościNowy rekord podkręcania pamięci DDR4 na platformie z procesorem Ryzen

Nowy rekord podkręcania pamięci DDR4 na platformie z procesorem Ryzen

Procesory AMD Ryzen od początku swojego istnienia zmagały się z kilkoma problemami. Dziennikarze i użytkownicy narzekali między innymi na wydajność w grach oraz nie najlepszą obsługę pamięci DDR4. Jednak kilka aktualizacji później problemy zdają się powoli znikać, czego dowodzi nowy rekord podkręcania pamięci.

Platforma AMD Ryzen w ostatnich tygodniach otrzymała sporo aktualizacji, które poprawiają jej działanie. Niektóre gry zostały lepiej zoptymalizowane do obsługi procesorów Czerwonych. Nie można też zapominać o aktualizacjach AGESA, dzięki którym coraz lepiej sprawują się moduły pamięci RAM. Dowodem tego jest nowy rekord taktowania kości DDR4.

Nowy rekord ustanowił Australijczyk o pseudonimie ‘newlife’. Do podkręcania wykorzystał on płytę główną Gigabyte Aorus AX370-Gaming K7 z BIOS-em w wersji F4, procesor AMD Ryzen 5 1400 oraz pamięci G.Skill Trident Z DDR4-3600, które działają z opóźnieniami 18-20-20-58-93-1. Overclockerowi udało się uzyskać wynik 4079,2 MHz, co jest nowym rekordem dla platformy AMD Ryzen. Niestety, nie udałoby się tego osiągnąć, gdyby nie pewne ustępstwa. Przede wszystkim taktowanie procesora musiało zostać obniżone aż do 800 MHz, więc nowy rekord nie wiąże się z rekordową wydajnością. No ale przecież nie można mieć wszystkiego.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię