Strona głównaWiadomościHardwareNvidia bez żadnego rozgłosu zmienia wymagania certyfikatu G-Sync Ultimate

Nvidia bez żadnego rozgłosu zmienia wymagania certyfikatu G-Sync Ultimate

Dzieki zmianie wymagań certyfikatu G-Sync Ultimate więcej monitorów, będzie spełniać warunki, by ów otrzymać.

Nvidia jako pierwsza firma na świecie wprowadziła technologię, zmiennego odświeżania obrazu i synchronizacji, ale aby skorzystać z tej technologii trzeba było posiadać monitor, który byłby wyposażony w specjalny układ sprzętowy, który będzie sprawował pieczę nad całym procesem synchronizacji. Było to długo przed pojawieniem się technologii AMD Free Sync. Ostatecznie po wielu latach Nvidia postanowiła rozszerzyć specyfikację ich technologii G-Sync. Przez co powstały trzy oddzielne standardy dla tej technologii.

  • G-Sync Compatible – działa bez płytki sterującej Nvidii, tylko poprzez standard Vesa Adaptive Sync tak jak monitory z technologią AMD Free Sync
  • G-Sync – do działania wymaga monitora z zainstalowanym sprzętowym wspomaganiem synchronizacji i odświeżania monitora.
  • G-Sync Ultimate – przeznaczony jest dla najwydajniejszych monitorów, które oferują technikę HDR. Wymaga zainstalowania dedykowanego układu synchronizacji Nvidii

Na targach CES 2021 Nvidia ogłosiła, że do rodziny monitorów z certyfikatem G-Sync Ultimate dołączają trzy nowe monitory, Przy czym dwa z nich nie spełniają wymagań wyświetlania obrazu HDR z jasnością 1000 nitów (Display HDR 1000 VESA), brak spełnienia tego warunku był sprzeczny z wymaganiami certyfikatu G-Sync Ultimate, w którym mogliśmy przeczytać, że tylko ekrany z technologią HDR 1000, będą otrzymywały ten certyfikat.

Aktualnie na stronie z wymaganiami certyfikatu G-Sync Ultimate możemy przeczytać, że aby otrzymać ten certyfikat, monitor musi wyświetlać obraz obejmując obsługę realistycznego standardu HDR. Nie ma już wzmianki o HDR 1000.

Dzięki tej zmianie monitory ASUS PG32UQX (jasność 1400 nitów), MSI MEG MEG381CQR (600 nitów) oraz LG 24GP950G (600 nitów) otrzymały najmocniejszy certyfikat.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię