Strona głównaWiadomościHardwareNvidia certyfikuje routery dla usługi GeForce Now

Nvidia certyfikuje routery dla usługi GeForce Now

GeForce Now nadal jest w fazie beta, ale Nvidia już bierze się za wydawanie certyfikatów routerom, na których usługa ma działać możliwie najlepiej.
GeForce Now to usługa, która pozwoli na granie w nowe gry, w najwyższych detalach na nawet starszych komputerach. Jak to możliwe? Wszystko dzięki strumieniowaniu rozgrywki. Łączymy się z naszym routerem z serwerami Nvidii, następnie na ich sprzęcie wyposażonym w najnowsze karty graficzne uruchamiamy grę, która jest wyświetlana na ekranie naszego staruszka. Jedynym dobrym sprzętem jaki w tym przypadku potrzebujemy jest niezły router i w miarę szybki Internet.

Zobacz: Najtańszy laptop wystarczy do najlepszych gier – Nvidia GeForce Now zmienia rynek

Aby usługa działała możliwe jak najlepiej, Nvidia rozpoczyna współpracę z producentami routerów. Chodzi konkretnie o odpowiednią modyfikację profili QoS i nadanie usłudze streamingu gier możliwie najwyższego priorytetu.

Pierwszym routerem, który otrzyma certyfikat Nvidii będzie Amplifi HD Gamer’s Edition od Ubiquiti Networks. Nvidia informuje, że współpracuje już z Asusem, D-Linkiem, Netgearem, Razerem i TP-Linkiem.

Miejmy tylko nadzieję, że otrzymanie przez routera certyfikatu nie będzie dla producentów idealną okazją do podniesienia ich ceny. W końcu znaczek GeForce Now Ready na obudowie to nie byle co.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

1 KOMENTARZ

  1. Ubiquiti to bardzo droga marka… w sumie podobnie jak i Nvidia ostatnio. Tak po prawdzie, nie trzeba cudów by puścić stream FHD na TV. Styka nawet router Huaweia do Internetu LTE. Ale niech sobie certyfikują 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię