Strona głównaWiadomościHardwareNVIDIA CFO twierdzi, że sprzedaż kart graficznych Ampere byłaby gigantyczna pomimo "górników"

NVIDIA CFO twierdzi, że sprzedaż kart graficznych Ampere byłaby gigantyczna pomimo „górników”

NVIDIA Chief Financial Officer (CFO) Colette Kress wzięła udział w konferencji Raymond James Institutorial Investors Broker Conference, na którym wypowiedziała się w dość kontrowersyjny sposób na temat premiery kart graficznych wykonany w architekturze Ampere

Cała wypowiedz Pani Kress zaczęła się od słów, że zeszłoroczna premiera kart graficznych Ampere to olbrzymi sukces i że gracze na całym świecie przyjęli nowe karty graficzne NVIDII z dużym entuzjazmem. Następnie dowiedzieliśmy się, że na nowych kartach graficznych działa ponad 12 gier z obsługą śledzenia promieni…. w kolejnych zdaniach dowiedzieliśmy się, że specjalnie dla początkujących graczy NVIDIA wprowadziła swoją najtańszą kartę graficzną GeForce RTX 3060, która jest dostępna w sklepach w cenie 329 dolarów.

Nvidia RTX 3080 Ampere

Następnie dowiedzieliśmy się, że rynek kryptowalut nie wpłynął na dostępność kart graficznych dla graczy, ponieważ karty graficzne GeForce RTX 3000 i tak by się świetnie sprzedawały i też byłyby problemy z ich dostępnością.

Swoją wypowiedź Pani Kress zakończyła stwierdzeniem, że zapotrzebowanie na nowe karty graficzne NVIDII jest ogromne i będzie tylko rosnąć i że należy się spodziewać, że problemy z dostępnością, będą trwać do końca tego roku.

Ta wypowiedź jest bardzo niefortunna dla graczy, ponieważ najnowszych kart graficznych nie da się kupić od kilku miesięcy, a cena 329 dolarów za najtańszą kartę graficzną GeForce RTX 3060 to myślenie życzeniowe. W dniu premiery kart graficznych w tej cenie było dosłownie kilka, a i tak po chwili zostawały sprzedawane drożej na portalach aukcyjnych. I niestety w większości przypadków karty graficzny Ampere lądują nie w komputerach graczy a górników kryptowalut. Mamy nadzieję, że kolejne wypowiedzi tej Pani, będą bardziej pokrywać się z rzeczywistością.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię