Strona główna Wiadomości Hardware NVIDIA CFO twierdzi, że sprzedaż kart graficznych Ampere byłaby gigantyczna pomimo "górników"

NVIDIA CFO twierdzi, że sprzedaż kart graficznych Ampere byłaby gigantyczna pomimo “górników”

- Reklama -

NVIDIA Chief Financial Officer (CFO) Colette Kress wzięła udział w konferencji Raymond James Institutorial Investors Broker Conference, na którym wypowiedziała się w dość kontrowersyjny sposób na temat premiery kart graficznych wykonany w architekturze Ampere

Cała wypowiedz Pani Kress zaczęła się od słów, że zeszłoroczna premiera kart graficznych Ampere to olbrzymi sukces i że gracze na całym świecie przyjęli nowe karty graficzne NVIDII z dużym entuzjazmem. Następnie dowiedzieliśmy się, że na nowych kartach graficznych działa ponad 12 gier z obsługą śledzenia promieni…. w kolejnych zdaniach dowiedzieliśmy się, że specjalnie dla początkujących graczy NVIDIA wprowadziła swoją najtańszą kartę graficzną GeForce RTX 3060, która jest dostępna w sklepach w cenie 329 dolarów.

Nvidia RTX 3080 Ampere

Następnie dowiedzieliśmy się, że rynek kryptowalut nie wpłynął na dostępność kart graficznych dla graczy, ponieważ karty graficzne GeForce RTX 3000 i tak by się świetnie sprzedawały i też byłyby problemy z ich dostępnością.

Swoją wypowiedź Pani Kress zakończyła stwierdzeniem, że zapotrzebowanie na nowe karty graficzne NVIDII jest ogromne i będzie tylko rosnąć i że należy się spodziewać, że problemy z dostępnością, będą trwać do końca tego roku.

Ta wypowiedź jest bardzo niefortunna dla graczy, ponieważ najnowszych kart graficznych nie da się kupić od kilku miesięcy, a cena 329 dolarów za najtańszą kartę graficzną GeForce RTX 3060 to myślenie życzeniowe. W dniu premiery kart graficznych w tej cenie było dosłownie kilka, a i tak po chwili zostawały sprzedawane drożej na portalach aukcyjnych. I niestety w większości przypadków karty graficzny Ampere lądują nie w komputerach graczy a górników kryptowalut. Mamy nadzieję, że kolejne wypowiedzi tej Pani, będą bardziej pokrywać się z rzeczywistością.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE