Strona głównaGryAktualnościDeweloper The Sinking City korzysta z DMCA, aby usunąć grę ze Steam

Deweloper The Sinking City korzysta z DMCA, aby usunąć grę ze Steam

The Sinking City zostało usunięte ze Steam oraz innych sklepów w wyniku konfliktu pomiędzy deweloperem Frogwares a wydawcą Nacon. Niedawno gra ponownie pojawiła się na Steam wbrew woli dewelopera.

Jakiś czas temu w wyniku konfliktu o prawa autorskie pomiędzy Frogwares a Nacon z sieci zniknęła gra The Sinking City. Co ciekawe po pewnym czasie gra znowu pojawiła się na Steam bez zgody Frogwares. Wczoraj deweloper oskarżył Nacona o kradzież kodu i przesłanie nielegalnej wersji gry na Steam.

Zobacz: Destiny 2 – gracze robią nowy Raid w 12 osób

Ostatecznie gra została usunięta z platformy po tym jak deweloper powołał się na DMCA. Doug Lombardi wiceprezes Valve ds. marketingu w wywiadzie z Vice powiedział:

The Sinking City jest od jakiegoś czasu przedmiotem sporu we francuskich sądach. Wydaje się, że jesienią ubiegłego roku podjęto tymczasową decyzję, która przyznała Naconowi prawo do dystrybucji gry na Steamie w trakcie postępowania sądowego. Jednak dzisiaj otrzymaliśmy zawiadomienie o usunięciu DMCA wersji, którą niedawno wysłał Nacon, więc odpowiedzieliśmy na to powiadomienie.

Jak na razie deweloper i wydawca nie komentują sprawy. Frogwares na portalach społecznościowych radzi nie kupować na razie Sinking City.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcevice
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię