Strona głównaWiadomościNVidia Geforce GTX 2060 zaoferuje wydajność na poziomie podkręconej 1080?

NVidia Geforce GTX 2060 zaoferuje wydajność na poziomie podkręconej 1080?

Do Sieci wyciekły w końcu długo wyczekiwane pierwsze informacje na temat testów wydajności nowych kart graficznych NVidia z rodziny 20xx.

Na warsztat wzięto model 2060 w wersji z 5GB pamięci, czyli – podobnie jak to było w przypadku wersji 1060 – przedstawiciela średniej półki. Testy w 3D Mark wskazały wydajność na poziomie GTX 1080 i to w wersji overclocked. Karta w testach najpopularniejszym benchmarkiem uzyskała wynik na poziomie 15894 punktów,

Ważną informacją dla osób zainteresowanych nabyciem nowej karty powinien być również fakt, że testowany model został oznaczony skrótem GTX – to sugeruje, że opisywana karta nie będzie posiadała technologii ray-tracingu w czasie rzeczywistym, w przeciwieństwie do kart oznaczonych skrótem RTX. Ten jednak jest prawdopodobnie zarezerwowany dla wyższych modeli – 2070 i 2080.To właśnie ray-tracing jest chyba najbardziej oczekiwaną nowością jeśli chodzi o nową rodzinę kart od NVidii.

Wszystko to jednak póki co tylko domysły i spekulacje oparte na kilku nieoficjalnych przeciekach. Nie pozostaje więc nic innego niż czekać na oficjalne testy i moment, kiedy gracze sami będą mogli położyć ręce na nowych modelach.

Źródło: WCCFTech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię