Strona głównaWiadomościValve planuje uruchomienie własnej platformy streamingowej

Valve planuje uruchomienie własnej platformy streamingowej

Bardzo ciekawe wieści dochodzą z obozu Valve. Wielkiemu Gabenowi najwyraźniej nie wystarczy przewodzenie największą platformą cyfrowej dystrybucji gier – teraz planuje podbić rynek streamingowy.

Skąd takie podejrzenia? Ktoś w Valve trochę się pospieszył z odkryciem niespodzianki, która miała być publicznie zaprezentowana prawdopodobnie podczas finałów The International 2018. W ten sposób w Sieci pojawiła się domena steam.tv i, choć nie oferuje póki co żadnej zawartości, to nazwa jasno sugeruje jakim rodzajem działalności będzie się zajmować. Przez chwilę nawet można było na niej śledzić rozgrywki TI2018, ale po dłuższej chwili transmisja zniknęła.

W tym miejscu pojawia się tylko jedno pytanie – czy Valve będzie w stanie przebić monopol Twitcha? Taką konkurencją dla największej platformy streamingowej chciał już być Facebook, ale w spełnieniu tych planów nie pomogło nawet nawiązanie współpracy z ESL. Jak będzie tym razem? O tym pewnie przekonamy się już niedługo czyli w trakcie finałów wspomnianego turnieju DOTA 2.

Źródło: Kotaku

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię