Strona głównaWiadomościHardwareNvidia GeForce MX230 i MX250 - układy graficzne do laptopów użytkowych

Nvidia GeForce MX230 i MX250 – układy graficzne do laptopów użytkowych

Nvidia zaprezentowała nowe układy graficzne, które zastąpią wysłużone już karty MX130 oraz MX150.

Laptopy użytkowe wyposażone w karty GeForce MX130 oraz MX150 to jedna z popularniejszych konfiguracji, która jest lepsza od zintegrowanych układów Intel HD/UDH, a jednocześnie pozwalająca uruchomić gry w całkiem przyjemnej jakości. Oczywiście nie mówimy tutaj o produkcjach AAA, choć odpowiednie mocne konfiguracje potrafiły dobijać do 30 klatek na sekundę w Wiedźminie 3 z grafiką na low. Ale już w gry takie jak Diablo III, zremasterowane wersje I i II części Darksiders, wszystkie części Mass Effecta, czy też Call of Duty do Modern Warfere 3 włącznie na MX150 bez problemu uruchamiałem bez konieczności obniżania detali i grało się na tym całkiem przyjemnie.

Zobacz: Nvidia szykuje GeForce’a GTX 1660 Ti z 3 GB pamięci. Tylko po co?

Po układach MX230 i MX250 nie powinniśmy się spodziewać rewolucji, bo różnica w ich specyfikacji względem poprzedniczek jest niewielka, ale już 4 GB pamięci RAM zamiast 2 GB zrobią nam małą różnicę.

Zobacz: Sprzedaż RTX-ów rozczarowuje. Nvidia zalicza ogromy spadek

Bez zmian pozostały za to 384 procesory strumieniujące, 24 jednostki teksturujące, 8 jednostek renderujących, przepustowość pamięci na poziomie 48 GB/s (MX130 miał 40 GB/s) oraz TDP wynoszące 25 W. Wydajność obu układów pozostaje jeszcze tajemnicą.

Śledźcie uważnie GamingSociety, bo już w weekend napiszemy o pierwszych laptopach wyposażonych w nowe układy GeForce’a.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię