Strona główna Wiadomości Hardware NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti otrzymuje nową specyfikację.

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti otrzymuje nową specyfikację.

- Reklama -

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti, podobno ma mieć zmienioną specyfikację, względem ostatnich plotek. Zmniejszono liczbę pamięci VRAM oraz rdzeni CUDA.

Jak donosi leaker Kopite7kimi GeForce RTX 3080 Ti w plotkach pojawiał się jeszcze przed premierą kart graficznych z rodziny Ampere i już wtedy jego specyfikacja była podawana w wątpliwość.

Aktualnie im bliżej premiery dowiadujemy się coraz nowszych informacji, które mogą okazać się wiarygodne. Ostatnie doniesienia, zmieniają specyfikację nowych kart graficznych NVIDII, w umiarkowany sposób.

Rdzeń graficzny wykorzystany w GeForce RTX 3080 Ti to GA102-250-KD-A1, a płytka PCB to PG133-SKU15. Karta ma zostać wyposażona w 10240 rdzeni CUDA pracujących w 80 blokach SM. Jako że rdzeń graficzny otrzymał nową specyfikację, poprzednie informacje o dostępnej liczbie jednostek renderujących i teksturujących są nieaktualne. Największą zmianą w nowej wersji jest zainstalowanie 12 GB GDDR6X zamiast 20 GB GDDR6X, jak podawały wcześniejsze plotki. Za to nowa pamięć ma korzystać z magistrali 384-bit, co ma przełożyć się na przepustowość pamięci na poziomie 912 GB/s. W tej konfiguracje TGP karty graficznej ma wynosić 320 W.

Premiera najnowszych układów graficznych NVIDII spodziewana jest w kwietniu, ale ta data nie jest w żaden sposób potwierdzona. Możemy się tylko domyślić, że karta ta ma rywalizować z AMD Radeon RX 6900 XT i dodatkowo ma być od niego tańsza.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE