Strona głównaWiadomościHardwareNVIDIA GeForce RTX 3080 Ti otrzymuje nową specyfikację.

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti otrzymuje nową specyfikację.

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti, podobno ma mieć zmienioną specyfikację, względem ostatnich plotek. Zmniejszono liczbę pamięci VRAM oraz rdzeni CUDA.

Jak donosi leaker Kopite7kimi GeForce RTX 3080 Ti w plotkach pojawiał się jeszcze przed premierą kart graficznych z rodziny Ampere i już wtedy jego specyfikacja była podawana w wątpliwość.

Aktualnie im bliżej premiery dowiadujemy się coraz nowszych informacji, które mogą okazać się wiarygodne. Ostatnie doniesienia, zmieniają specyfikację nowych kart graficznych NVIDII, w umiarkowany sposób.

Rdzeń graficzny wykorzystany w GeForce RTX 3080 Ti to GA102-250-KD-A1, a płytka PCB to PG133-SKU15. Karta ma zostać wyposażona w 10240 rdzeni CUDA pracujących w 80 blokach SM. Jako że rdzeń graficzny otrzymał nową specyfikację, poprzednie informacje o dostępnej liczbie jednostek renderujących i teksturujących są nieaktualne. Największą zmianą w nowej wersji jest zainstalowanie 12 GB GDDR6X zamiast 20 GB GDDR6X, jak podawały wcześniejsze plotki. Za to nowa pamięć ma korzystać z magistrali 384-bit, co ma przełożyć się na przepustowość pamięci na poziomie 912 GB/s. W tej konfiguracje TGP karty graficznej ma wynosić 320 W.

Premiera najnowszych układów graficznych NVIDII spodziewana jest w kwietniu, ale ta data nie jest w żaden sposób potwierdzona. Możemy się tylko domyślić, że karta ta ma rywalizować z AMD Radeon RX 6900 XT i dodatkowo ma być od niego tańsza.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię