Strona głównaWiadomościHardwareNVIDIA GeForce RTX 3080 Ti premiera opóźniona o kolejne dwa tygodnie

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti premiera opóźniona o kolejne dwa tygodnie

Premiera GeForce RTX 3080 Ti została opóźniona o kolejne dwa tygodnie. Karty graficzne z tej serii mają zostać zaprezentowane 31 maja.

NVIDIA ma problem z wydaniem najnowszych kart graficznych GeForce RTX 3080 Ti, po raz kolejny opóźnia ich premierę, co tym razem przeszkodziło w premierze tej karty w oryginalnym terminie. Podejrzewamy, że to, co ostatnio spędza sen z powiek wszystkim producentom elektroniki. Czyli niedostateczna liczba towaru (w przypadku NVIDII rdzeni). Jak wiemy z najnowszych plotek, 31 maja NVIDIA ma zaprezentować dwa modele TI, zarówno RTX 3080 Ti, jak i RTX 3070 Ti. Z jedną małą różnicą. Embargo na recenzję modelu 3080 Ti ma upłynąć 2 czerwca, a 3070 Ti będzie objęty embargiem do 9 czerwca.

Spodziewamy się, że w dniu pojawienia się recenzji, lub dzień później prezentowane modele trafią na sklepowe półki. Co ciekawe, nowe modele Ti mają rdzenie ze wbudowanym limiterem wydajności przy kopaniu kryptowalut, stąd oznaczenia rdzeni LHR (Lite Hash Rate).

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy zastosowanie tego limitera spowoduje, że karty graficzne z tymi rdzeniami staną się mniej opłacalne dla górników i więcej ich trafi do graczy. Z drugiej strony wiemy jak skończył pierwszy limiter wydobycia w modelu RTX 3060. Ciekawe, czy tym razem blokada NVIDII wytrzyma dłużej niż dwa tygodnie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię