Strona głównaEsportCounter-StrikeValve zmienia mapy CS:GO - Train wylatuje, zamiast niego wpada Ancient

Valve zmienia mapy CS:GO – Train wylatuje, zamiast niego wpada Ancient

Nie regulujcie monitorów – tytuł newsa to nie żart. Valve naprawdę usunęło de_train z puli map turniejowych, a na jego miejsce wprowadzono mapę… de_ancient.

Valve ogłosiło zmiany w puli map turniejowych niejako w związku z zakończeniem operacji Broken Fang. Tym samym z puli wylatuje jedna z najbardziej kultowych map, bardzo lubiana przez snajperów… i nieco mniej lubiana przez polskich kibiców, którym jeszcze długo Train będzie się kojarzył z finałem Virtusów w Majorze Eleague Atlanta z Astralis, oraz z dowcipem o de_train do Warszawy. Jej miejsce zajmie mapa Ancient, czyli przemodelowana mapa Aztek, znana jeszcze z czasów CS-a 1.5 i 1.6.

Valve Train CS:GO

Jako uzupełnienie informacji, Valve podało, że pierwsze turnieje do klasyfikacji regionalnych, które mają być rozgrywane niedługo dla regionów Ameryki Północnej, Europy oraz CIS, będą rozgrywane jeszcze na starym map-poolu. Zmiany wejdą w życie dopiero po zakończeniu tych rozgrywek. 

Zobacz: Hala Koszyki trafi do CS:GO?

Zamiana Traina na Ancient jest pierwszą tego rodzaju od 2019, kiedy to Cache’a zastąpiło Vertigo. Szkoda tylko, że przy tej zmianie Valve zdecydowało się na tak kontrowersyjny krok – gracze przecież wciąż czekają na powrót wspomnianego Cache’a czy Cobblestone’a. Jeśli to jest plan Valve na zatrzymanie graczy uciekających do Valoranta to chyba nie tędy droga…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię