Strona głównaWiadomościHardwareNvidia i Intel nie widzą szans na poprawę sytuacji na rynku podzespołów...

Nvidia i Intel nie widzą szans na poprawę sytuacji na rynku podzespołów w przyszłym roku

CEO firmy Nvidia przewiduje, że problem z podzespołami dla elektroniki nie skończy się prędko. Jego zdaniem składa się na to kilka czynników.

Każdy gracz, który chciał kupić kartę graficzną lub konsolę w ciągu ostatnich 18 miesięcy, doskonale wie, jak zła jest sytuacja na rynku. Problemy dotknęły także inne branże, w tym samochodową. Główny wpływ na niedobory podzespołów ma pandemia i nie wygląda by problem miał szybko zniknąć. Wysokie zainteresowanie oraz “wąskie gardła” w łańcuchu dostaw mocno uderzają w branżę. No i nie zapominajmy jak wielkie jest wciąż zapotrzebowanie ze strony górników kryptowalut.

ceny kart graficznych

Jeśli szukacie znaków świadczących o końcu problemu – musicie chyba obniżyć swoje oczekiwania. Zdaniem CEO Nvidii, Jensena Huanga, sytuacja taka potrwa jeszcze co najmniej przez cały kolejny rok. I niestety żadna firma zaangażowana w problem, w tym Nvidia, nie ma żadnego magicznego sposobu na jego rozwiązanie.

Zobacz: Intel Core i5-12600K i Intel Core i9-12900K królowie wydajności w swoich klasach cenowych? [recenzja]

Podobnego zdania jest CEO Intela, Pat Gelsinger. W jego opinii jesteśmy w najgorszym okresie, kolejne kwartały przyszłego roku powinny być już nieco lepsze, ale do równowagi będzie daleko przez cały 2023.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię