Strona głównaWiadomościNvidia nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na karty graficzne

Nvidia nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na karty graficzne

W wywiadzie dla TechCrunch prezes Nvidii Jensen Huang ujawnił, że zielony zespół nie jest obecnie w stanie sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu na GPU.

Wydaje się to być uczciwym komentarzem, ponieważ zarówno AMD jak i NVIDIA nie są w stanie nadążyć z produkcją takiej liczby kart graficznych jaka pokryłaby obecny popyt. Zwłaszcza, że wszyscy górnicy wykupują większość urządzeń dostępnych na rynku.

Wypowiedź CEO Nvidii:

Wyprzedaliśmy wiele z naszych wysokiej klasy jednostek GPU, więc prawdziwe wyzwanie stanowi teraz sprostanie zapotrzebowaniu rynku gier… musimy produkować o wiele więcej. A nie jesteśmy blisko spełnienia tych potrzeb, musimy dalej gonić.

Szczerze mówiąc jest to zaskakujące, W styczniu NVIDIA zaproponowała sprzedawcom aby w pierwszej kolejności sprzedawali karty graficzne graczom. Wydaje się jednak, że łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ponieważ sklepy nie mogą określić czy kupujący użyje swojej nowej karty do grania czy do kopania kryptowalut. Z drugiej strony gracze nie kupują GPU w ilościach hurtowych.

W lutym NVIDIA stwierdziła, że ceny procesorów graficznych będą wzrastać aż do trzeciego kwartału 2018. Zielony zespół jako główny powód takiej sytuacji wskazał wysoki popyt oraz braki pamięci vRAM.

Mimo to niektórzy sprzedawcy detaliczni w ciągu ostatnich kilku dni nieznacznie obniżyli ceny. Co więcej już niedługo NVIDIA przedstawi nam nową serię kart graficznych, które powinny być dostępne jeszcze tego lata. Oczywiście jest to jedynie prognoza ponieważ producent nie potwierdził jeszcze terminów.

Źródło: dsogaming

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię