Strona głównaWiadomościNvidia nie jest zadowolona z uzysku rdzeni Ampere przez Samsunga

Nvidia nie jest zadowolona z uzysku rdzeni Ampere przez Samsunga

Premiera GeForce RTX 3000 dotąd zmaga się z problemami. Brakuje najnowszych kart graficznych GeForce RTX 3080 oraz RTX 3090. Według Nvidii winę za to ma ponosić Samsung.

Dlaczego właśnie Samsung, ponieważ fabryki Samsunga odpowiedzialne są za wytwarzanie rdzeni graficznych GA102 i GA104, które instalowane są w najnowszych kartach graficznych GeForce RTX 3000. Według Nvidii proces technologiczny 8 nm, w którym, wykonywane są rdzenie graficzne, w fabryce Samsunga nie jest optymalny. Powoduje to bardzo niski uzysk rdzeni z pojedynczego wafla krzemu. Dodatkowo pojawiły się informacje, że przez niedoskonały proces litograficzny 8 nm, najnowsze karty graficzne Nvidii, nie osiągają tak wysokich częstotliwości taktowania rdzenia, jak chciała Nvidia. Poza tym wysokie zapotrzebowanie na energię elektryczną najnowszych kart zielonych zwalane jest też, na niedoskonałości procesu Samsunga.

Dlatego Nvidia rozważa przeniesienie produkcji do fabryki TSMC, gdzie ich najnowsze karty graficzne, będą wytwarzane w procesie litograficznym 7 nm. Kiedy tak się stanie, jeszcze nie wiemy, ale sądzimy, że Jensen Huang nie pozwoli na dalsze problemy z dostępnością jego najszybszych kart graficznych dla graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

1 KOMENTARZ

  1. Jesli tak to ja rezygnuje z kolejki po ASUS ROG STRIX OC RTX 3090 i poczekam na 7nm proces szkoda ale warto poczekac . Chyba ze Nivida znowusz zawiedzie ……..?????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię