Strona głównaWiadomościOprogramowanieNvidia pracuje nad generatorem ludzkich twarzy

Nvidia pracuje nad generatorem ludzkich twarzy

Nvidia stawia sobie coraz bardziej ambitne cele jeśli chodzi o nowe technologie generowania grafiki. Po dość chłodno przyjętym ray-tracingu amerykańska korporacja opracowała algorytm, który pozwala generować ludzkie twarze na podstawie jednego zdjęcia.

Inżynierowie Nvidii pochwalili się swoim odkryciem za pośrednictwem filmu, których choć niepubliczny, to zdążył już obiec Internet niczym wiral – od momentu publikacji ma już ponad pół miliona wyświetleń. Możemy na nim zobaczyć jak na podstawie jednego zdjęcia powstają dziesiątki wariacji, w których możemy manipulować nawet wiekiem, kolorem skóry lub płcią. Można także manipulować szczegółami wyglądu. To właśnie dlatego z jednego zdjęcia nie powstanie zaledwie jedna jego odmiana, a dziesiątki takowych.

Zobacz także: Spada popyt na karty graficzne Nvidii. Akcje “zielonych” pikują w dół

Wszystko to za sprawą Generative Adversarial Networks – algorytmów sztucznej inteligencji, wykorzystywanych w uczeniu maszynowym. Składają się one z dwóch sieci neuronowych, z których jedna tworzy “kopie” zdjęć, a druga analizuje je by stwierdzić, czy ma do czynienia z kopią czy oryginałem. I choć nie są wynalazkiem nowym, bo zostały zaprezentowane już w 2014 roku, to dopiero teraz osiągnęły tak znaczące możliwości.

Działanie generatora opartego na GAN możecie zobaczyć poniżej:

Jak myślicie, kiedy doczekamy się ich wykorzystania w grafice 3D i grach?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię