Strona głównaWiadomościAmerykański streamer Fortnite zbiera miliony na walkę z rakiem u dzieci

Amerykański streamer Fortnite zbiera miliony na walkę z rakiem u dzieci

Zazwyczaj streamerzy biorą udział w akcjach charytatywnych raz na jakiś czas, przy okazji większych wydarzeń, jak chociażby NVidia Charity Stream. Są jednak i tacy – choć jest ich niewielu – którzy nawet częściej przekazują wpłaty od widzów na cele dobroczynne.

Jednym z takich ludzi jest amerykanin Benjamin “DrLupo” Lupo. Co prawda głównie gra w Fortnite, ale można mu to wybaczyć, biorąc pod uwagę, że wykorzystuje niesamowitą popularność tej gry by pomagać potrzebującym i robi to bardzo regularnie.

Zobacz także: Ninja zdobył 5000 zwycięstw w Fortnite Battle Royale

Niedawno organizował 24-godzinny live stream, podczas którego zebrał aż 611 tysięcy dolarów, które przekazał na rzecz Dziecięcego Szpitala Badawczego Świętego Judy, który mieści się w Memphis. Szpital ten przede wszystkim zajmuje się poszukiwaniem nowych metod walki z rakiem oraz innymi chorobami dziecięcymi. A przez cały 2018 roku Benjaminowi udało się uzbierać ponad 1,3 miliona dolarów, z których większość również trafiła na konto szpitala w Memphis. W jego streamach biorą udział widzowie z ponad 85 krajów na świecie.

Wcześniej na przykład zaangażował się w akcję pod nazwą GuardianCon – trwający przez tydzień i 24 godziny na dobę event, z którego środki również przeznaczono na szpital św. Judy. Dzięki Benjaminowi i podobnym mu streamerom, szpital uzbierał wtedy grubo ponad 2,4 miliona dolarów. Oprócz tego jest odpowiedzialny za serię koszulek “Build Against Cancer”, z których dochód wyniósł 140 tysięcy dolarów. Brał też udział w akcji St. Jude Play Live, z którego udało się zebrać ponad 10 milionów dolarów w ciągu ostatnich 4 lat.

Zobacz także: Piłkarz Arsenalu jest kontuzjowany z powodu Fortnite’a?

Jak sam mówi o swojej działalności: “Jedną z najlepszych rzeczy w byciu streamerem jest obserwowanie jak tworzą się społeczności i praca z nimi, by innym było lepiej. Możliwość zaangażowania moich widzów w misję szpitala Św. Judy odmieniła moje życie, za co jestem ogromnie wdzięczny, bo mogę pokazać jak pozytywny wpływ na życie innych ludzi może mieć granie w gry.”

Czy świat nie byłby o wiele piękniejszym miejscem, gdyby zamiast patostreamerów byli ludzie tacy jak Benjamin?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię