Strona głównaWiadomościHardwareNvidia przygotowuje GeForce RTX 3090 SUPER z pamięciami 21 Gbps GDDR6X

Nvidia przygotowuje GeForce RTX 3090 SUPER z pamięciami 21 Gbps GDDR6X

Najnowsze przecieki sugerują, że w bliskiej przyszłości możemy być świadkami debiutu nowych kart graficznych od NVIDII, szlak ma przecierać GeForce RTX 3090 SUPER z najszybszymi pamięciami GDDR6X na rynku.

Jak ta wiadomość oddziałuje na graczy, nie chcemy się nawet domyślać, ale biorąc pod uwagę nadal słabą dostępność aktualnie oferowanych kart graficznych i zapowiedź samego CEO Nvidii, że stan ten ma być kontynuowany w 2022 roku. To ciężko z optymizmem patrzeć na premierę nowych kart graficznych od Nvidii.

Sama zaś karta graficzna GeForce RTX 3090 SUPER zapowiada się na potwora wydajności i prądożerności. Zastosowanie jeszcze szybszych pamięci GDDR6X 21 Gbps, które teoretycznie mogą poszczycić się przepustowością ponad 1 TB/s, może faktycznie spowodować, że będziemy ieć do czynienia z najszybszą dostępną kartą graficzną na rynku.

Dodatkowo też, najbardziej prądożerną, ponieważ karta ta, ma pobierać aż 450W, Czy w takim razie nowo zastosowane zasilanie Nvidii da sobie radę z takim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Według specyfikacji Nvidii, jak najbardziej. Nowty standard połączenia 12-pin stosowany w kartach graficznych Ampere pozwala teoretycznie na doprowadzenie prądu o mocy 648W.

Kiedy więc możemy spodziewać się debiutu najnowszych kart graficznych Nvidii, najprawdopodobniej pod koniec tego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię