Strona głównaWiadomościHardwareNVIDIA robi drugie podejście do ograniczenia kopania kryptowalut na kartach RTX 3060

NVIDIA robi drugie podejście do ograniczenia kopania kryptowalut na kartach RTX 3060

NVIDIA nie poddaje się w walce z górnikami, swój nowy algorytm ograniczający wydajność kopania zamierza sprawdzić na modelach RTX 3060, które otrzymają nowe oznaczenie urządzenia.

W maju ma zadebiutować najnowsza karta graficzna NVIDII GeForce RTX 3080 Ti. Tuż obok tej największej premiery mają swój debiut też mieć odświeżone wersje układów GeForce RTX 3000. Wszystkie nowe modele mają mieć dodatkowe oznaczenie LHR (Lite Hash Rate), co ma przełożyć się, na to, że nowe modele będą miały ograniczoną wydajność w kopaniu kryptowalut.

Pierwszą kartą, która ma mieć ten limiter jest właśnie RTX 3060, który właśnie otrzymał nowe oznaczenie urządzenia w sterownikach NVIDII, dzięki tej małej zmianie, starsze sterowniki nie będą poprawnie wykrywały urządzenia i trzeba będzie zainstalować nowe sterowniki, które będą ograniczały wydajność w kopaniu.

Czy tym razem NVIDII uda się skutecznie poskromić górników? Tak po prawdzie w to wątpimy, ponieważ rynek kryptowalut to nie jest garstka osób w garażu, która sobie coś kopie. Tylko olbrzymi przemysł, w którym też nie brakuje zdolnych inżynierów i pieniędzy, żeby zdjąć wszelkie ograniczenia, które NVIDIA, będzie chciała nałożyć na swoje karty graficzne. Lepiej by było, żeby bardziej skupili się nad zwiększeniem produkcji układów graficznych i opracowywaniem nowych architektur dla nowych kart graficznych. Jeśli to im by się udało, nie trzeba by było szukać krótkotrwałych rozwiązań w postaci limitera, który i tak zostanie złamany.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię