Advertisement
Strona głównaWiadomościNvidia wraz z graczami zebrała 85 tys. w czasie charytatywnego streamu

Nvidia wraz z graczami zebrała 85 tys. w czasie charytatywnego streamu

Społeczność graczy razem z gwiazdami Internetu oraz e-sportu zebrała ponad 85 tys. złotych dla podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Środki te zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym i wykluczonym.

Piąta doroczna akcja charytatywna zorganizowana przez firmę Nvidia przyniosła ponad 85 tys. złotych dotacji. Tegoroczna edycja była wspierana przez markę OMEN. W dniach od 13 do 15 grudnia przez 63 godziny gracze kwestowali na rzecz samotnych seniorów, podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich – grając jednocześnie w ulubione tytuły podczas transmisji online.

Zobacz: Charytatywny stream NVIDIA i OMEN – oglądaj i wesprzyj podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich

Po raz kolejny gracze pokazali, że są zgraną społecznością i nie pozostają obojętni na krzywdę i niesprawiedliwość. Podczas 63-godzinnego streamu zostało zebranych 85 881,98 zł dotacji. Stream oglądało ponad 260 000 widzów. Najwuższym zarejestrowanym datkiem było aż 10 tys. złotych. Zebrana kwota powiększy się jeszcze o pieniądze z aukcji fotela gamingowego w barwach drużyny Virtus.pro, który należy do Jarka Jarząbkowskiego znanego jako pashaBiceps oraz customowego komputera, należącego do Piotra Skowyrskiego występującego pod pseudonimem Izak.

Zobacz: Twitch walczy z konkurencją. DrLupo, Lirik i TimTheTatman zostają na platformie

Izak podsumował akcję:

Cieszę się że ponownie mogłem wziąć udział w streamie charytatywnym firmy NVIDIA. Co roku zbieramy na inny cel, a w tym poruszyliśmy temat, który według mnie jest zbyt słabo nagłośniony w mediach, czyli samotnych seniorów. Jestem szczęśliwy, że razem z pozostałymi streamerami mogliśmy dołożyć cegiełkę do otwarcia nowych placówek. Serce rośnie, że udało się zebrać jeszcze więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku

Za hojne wsparcie podziękowała dyrektor stowarzyszenia Joanna Mielczarek:

Z przeprowadzonej przez nas diagnozy wynika, że w Polsce żyje około 280 tysięcy osamotnionych seniorów powyżej 80 roku życia. To prawie tylu, ilu jest wszystkich mieszkańców Białegostoku. To ogromne wyzwanie, ale dzięki pomocy darczyńców możemy docierać z naszą misją do kolejnych miast w Polsce. Środki, jakie zostały zebrane w weekendowej akcji gamingowej pozwolą nam na uruchomienie w 2020 roku naszych działań w kolejnych lokalizacjach – dotrzemy z pomocą do osamotnionych seniorów m.in. w Świdniku i Wrocławiu. Dziękujemy za Waszą hojność i zapraszamy do śledzenia naszych działań.

Oczywiście to nie koniec akcji i nadal możecie wpłacać dotację na rzecz potrzebujących seniorów wystarczy wejść pod ten adres: https://www.malibracia.org.pl/pomoz/

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię