Strona głównaWiadomościHardwareNowa wersja OBS z dużo lepszą wydajnością na kartach Nvidii

Nowa wersja OBS z dużo lepszą wydajnością na kartach Nvidii

Nvidia nawiązała współpracę z OBS (Open Broadcaster Software) czego owocem jest nowa wersja programu do streamowania. Wprowadzone usprawnienia mają nawet o kilkadziesiąt procent poprawiać wydajność w trakcie transmitowania rozgrywki.

OBS to najpopularniejszy aktualnie program do streamowania. Pozwala na nadawanie transmisji na wszystkich najważniejszych platformach, czyli Twitchu, YouTubie, Mixerze, a nawet Facebooku. Najnowsza wersja, stworzona przy współpracy z Nvidią, powinna ucieszyć wszystkich posiadaczy GeForce’ów, a przede wszystkim najnowszych modeli z serii RTX.

Zobacz: GeForce GTX 1180 – Nvidia szykuje kolejną kartę graficzną?

Nvidia nawiązała współpracę z Open Broadcaster Software. Owocem tego jest nowa wersja OBS-a, oznaczona jako 23.0.1. Obie firmy pracowały przede wszystkim nad usprawnieniem kodeka NVENC, aby gracze mogli cieszyć się lepszą jakością przy zachowaniu wyższej wydajności. Z opublikowanych przez Zielonych wykresów wynika, że wzrost w porównaniu z kodowaniem x264 Fast oraz Very Fast jest bardzo duży i w niektórych przypadkach może sięgać nawet 66%.

Zobacz: Sprzedaż RTX-ów rozczarowuje. Nvidia zalicza ogromy spadek

Największa różnica ma być zauważalna na nowych kartach graficznych RTX, ale poprawę mają też zauważyć posiadacze starszych modeli aż od wersji GTX 600 (jako pierwsze obsługują NVENC). Co więcej, Nvidia jest zdania, że NVEC zapewnia teraz lepszą jakość obrazu od x264 Fast, którą można porównać do streamowania w x264 Medium. Czy tak jest w rzeczywistości? Okaże się już wkrótce. Postaramy się przeprowadzić konkretne testy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię