Advertisement
Strona głównaGryAktualnościSzef Xboxa zapowiedział nową grę Obsidian Entertainment

Szef Xboxa zapowiedział nową grę Obsidian Entertainment

Phil Spencer – szef działu Xbox w firmie Microsoft, trochę przez przypadek zdradził, że Obsidian Entertainment pracują nad jakąś dużą grą. Stało się to za sprawą podcastu „End of Year”.

Obsidian Entertainment to z całą pewnością jeden z najlepszych deweloperów, którzy trafili pod skrzydła Microsoftu. To jedna z tych firm, która jest w stanie tworzyć gry wyjątkowe i zapadające w pamięć. Dowodem na to jest wydane niedawno The Outer Worlds. Studio zapowiedziało też nową grę o nazwie Grounded, ale okazuje się, że nie to jest ich głównym projektem. Trwają prace nad jeszcze jedną grą.

Zobacz: CD Projekt z ceną akcji wyższą niż drugi największy w Polsce bank

Tak przynajmniej wynika ze słów Phila Spencera – szefa Xboksa. W trakcie podcastu „End of Year” z Larrym ‘Major Nelson” Hrybem zdradził on, że nad Grounded pracuje zaledwie 10 procent pracowników Obsidian Entertainment. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że trwają pracę nad inną, prawdopodobnie dużo większą grą.

Major Nelson: Byłem w Obsidian na premierę The Outer Worlds i…
Phil Spencer: Wspaniały zespół! Wiesz nad czym teraz pracują?
Major Nelson: Tak, wiem. Widziałem Grounded.
Phil Spencer: Nie, mówię o całym zespole!

Zobacz: GTA 6 z premierą dopiero w 2021 roku?

Co na ten moment wiemy o grze? Absolutnie nic. Nie wyciekły na jej temat żadne plotki. Możemy jednak przyjrzeć się niedawnym ogłoszeniom o pracę i wymaganiom na poszczególne stanowiska, aby uzyskać kilka odpowiedzi. Przede wszystkim mowa w nich o otwartym świecie, konsolach nowej generacji, silniku Unreal Engine 4, walkach na dystans i bronią białą, a także postaciach niehumanoidalnych. Dodając to wszystko do siebie brzmi to jak druga część The Outer Worlds, ale na to prawdopodobnie jeszcze za wcześnie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię