Strona głównaGryAktualnościLegendarni twórcy gier RPG pracują nad nowym tytułem. Ma być konkurencją dla...

Legendarni twórcy gier RPG pracują nad nowym tytułem. Ma być konkurencją dla Fallouta

Obsidian – studio niedawno kupione przez Microsoft – pracuje nad nową grą RPG. Powstanie ona na silniku Unreal Engine i ma być konkurencją dla Fallouta.

Obsidian to studio, którego nie trzeba przedstawiać większości graczy. Mają na swoim koncie wiele świetnych gier RPG z rewelacyjnym Knights of the Old Republic II, Neverwinter Nights 2, Pillars of Eternity, a nawet South Park: Kijek Prawdy. Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że firma została kupiona przez Microsoft, który zaoferował im niemal nielimitowany budżet na nowe gry. Jedną z pierwszych produkcji ma być kolejne RPG.

Roby Atadero, pracujący w Obsidian, potwierdził, że studio w kolejnej grze nie będzie korzystać z silnika Onyx Engine. Zamiast tego zamierzają postawić na dużo nowocześniejsze rozwiązanie w postacie Unreal Engine 4. Z plotek wynika, że będzie to gra RPG, która ma konkurować między innymi z Falloutem. Zresztą odpowiedzialny będzie za nią Tom Cain – jeden z najważniejszych projektantów pierwszego Fallouta z 1997 roku.

Jest spora szansa, że pierwszą zapowiedź gry zobaczymy już na E3 2019. Phil Spencer – szef działu Xbox w Microsofcie – zapowiedział, że jego firma będzie miała wiele do pokazania w Los Angeles. Biorąc pod uwagę ostatnie problemy Fallouta, nie będzie trudno o stworzenie czegoś lepszego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTweakTown
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię